21 березня – Міжнародний день лялькаря

Світ лялькового театру — це невинність дитинства, його чистота і безпосередність, і мудрість філософа.Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря (International Day of Puppetry), або Міжнародний день театру ляльок (World Puppetry Day), прийшла відомому діячеві лялькового театру Джіваду Золфагаріхо з Ірану. У 2000 році на XVIII Конгресі Міжнародної спілки діячів театру ляльок (Union Internationale de la Marionnette, UNIMA) в Магдебурзі він виніс цю пропозицію на обговорення.

Але незважаючи на те, що дискусія про місце і час проведення цього свята була дуже жвавою, це питання так і не було вирішене. Лише через два роки, на засіданні Міжнародної Ради UNIMA, дата святкування була визначена.

Традицію свята лялькарів всього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме з цього часу всіма професіоналами і шанувальниками театру ляльок святкується Міжнародний день лялькаря.

Світ лялькового театру -це невинність дитинства,його чистота і безпосередність.
Президент UNIMA Маргарета Нікулеску звернулася до всіх діячів театру ляльок із закликом перетворити день 21 березня в захоплюючий ритуал на славу лялькового театру: «Нехай в цей день грають лялькові вистави, проводять дискусії, влаштовують зустрічі, нехай об’єднуються всі професіонали і любителі одного з найдавніших видів мистецтва — театру ляльок! Нехай всі навколо стануть учасниками нашого свята! Нехай всі опиняться в театрі ляльок!».

А на думку відомої діячки індійського театру ляльок Капили Ватсяаян: «Світ лялькового театру — це невинність дитинства, його чистота і безпосередність, і мудрість філософа. Для мене театр ляльок завжди таїть особливу чарівність, оскільки є унікальним явищем у сфері мистецтва: за своєю дивовижною простотою і, одночасно, по своїй багатозначності це — справжній Всесвіт таємничої і образної, загадковості і фантазії. Виникаючи в реальному часі і просторі, театр ляльок повертає нашим душам справжню сутність…».

І сьогодні це свято широко відзначається у багатьох країнах світу не тільки самими професіоналами, але і шанувальниками такого роду мистецтва. За традицією, в цей день працівниками театрів і творчих лялькових колективів організовуються самі незвичайні лялькові вистави, творчі зустрічі, концерти та інші святкові заходи.

https://ukr.media/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
21 p1010265 100_1507 img_1073
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930