![4 4](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_4.jpg)
![dsc083613 dsc083613](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/landscape/thumbs/thumbs_dsc083613.jpg)
![122 122](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/portret-zemlyaka/thumbs/thumbs_122.jpg)
![100_1020 100_1020](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_100_1020.jpg)
«Сто років тому українці сказали світові: «Ми є народ». Цей день ми святкуємо і святкуватимемо всією країною», – наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у 100-річчя проголошення Незалежності України. Він підкреслив, що це особливо визначний день українського національного календаря:
«22 січня 1918 року, коли Центральна Рада проголосила Україну незалежною державою, українці сказали світові: «Ми є народ». А наступного року, 22 січня 1919-го, проголосивши на Софійському майдані Акт Злуки, рішуче наголосили: «Ми – єдиний народ». «Незалежність і Соборність. Непереборне прагнення бути вільними і єдиними. Це те, що вело Україну крізь останнє століття, крізь війни і лихоліття, крізь криваву боротьбу, крізь втрати і здобутки. Крізь спроби розірвати нас і розпорошити по лицю землі. Тому так боявся і карав за відзначення 22 січня радянський режим. Тому сичить у цей день ворог. Тому ми святкуємо і святкуватимемо його всією країною», – підкреслив Арсеній Яценюк.