Арсеній ЯЦЕНЮК: За три роки в Україні відкрито 550 центрів безоплатної правової допомоги. Громадяни мають знати, що їх захищають

Лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк разом з Міністром юстиції ПавломПетренком взяли участь у відкритті Міжрегіонального правового клубу в Києві, створеного Міністерством юстиції в рамках розвитку системи безоплатної правової допомоги та проекту «Я МАЮ ПРАВО!».Арсеній Яценюк нагадав, що перший центр правової допомоги був відкритий 1 липня 2015 року: «За 3,5 роки їх в Україні уже 550». «Відкриття центрів безоплатної правової допомоги,– це серйозний крок до того, щоб Україна не просто називалася державою, де панує верховенство права, а щоб громадяни країни знали, як це право їх захищає», – сказав він.
Арсеній Яценюк підкреслив, що в середньому 500 громадян на рік отримують виправдальні вироки завдяки роботі адвокатів центрів БПД: «Це ті люди, які не могли найняти адвокатів. Якби не було центрів безоплатної правової допомоги і не було адвоката, наданого цим центром, ці люди незаконно були би ув’язнені. І це не цифри – це доля кожної людини». Арсеній Яценюк наголосив,що робота таких центрів – це ще й виконання соціальної функції держави. Отримати безоплатну правову допомогу та послуги адвоката можуть соціально незахищені громадяни України: «Це малозабезпечені, інваліди, пенсіонери. І це в тому числі відповідальність держави– забезпечити безоплатну допомогу для тих, хто на неї не має коштів. Так само, наприклад, як держава забезпечує субсидіями тих, в кого не вистачає доходу для оплати житлово-комунальних послуг». Він висловив вдячність урядам Сполучених Штатів Америки і Канади за допомогу в створенні центрів безоплатної правової допомоги. Міністр юстиції України Павло Петренко наголосив, що Міжрегіональні правові клуби мають стати центрами знаходження інноваційних рішень, «які приведуть до основного – до поновлення справедливості в нашій країні». «Наше завдання – щоб в Україні закон і справедливість були однакові для кожного, незалежно від його соціального стану, майнового статусу чи можливостей. І саме до цього ми рухаємося через розбудову системи безоплатної правової допомоги, яка без перебільшень є однією з найкращих в Європі», – підкреслив він.

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
32 35 img_6080 100_1023
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031