![27 27](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08319.jpg)
![31 31](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08407.jpg)
![img_6080 img_6080](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_img_6080.jpg)
![20111012-dsc_2805-edit 20111012-dsc_2805-edit](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_20111012-dsc_2805-edit.jpg)
Традиційно в останню неділю липня в Україні відзначають своє професійне свято працівники торгівлі. Нині, навіть у сільській місцевості, магазини й магазинчики можна побачити ледь не на кожному кроці. І все для того, аби люди змогли придбати найнеобхідніше для себе і своїх рідних.
То як же із розвитком торгівельного бізнесу в селах? Наприклад, у Ксаверівці? Нині тут є 4 торгові точки, де можна придбати все найнеобхідніше: як продукти харчування, так і речі, які потрібні в побуті: одяг, мило, шампунь, канцелярію і т.д.
Я побувала у всіх магазинах, побачила гарні вітрини, де розміщено різноманітні товари. У чергах стоять покупці.
Поспілкувалася з продавцем із тридцятишестирічним стажем, приватним підприємцем Галиною Поліщук. У неї запитую, які товари продає і чому найчастіше віддають перевагу люди?
Я помітила цікаву річ: місцеві жителі йдуть в магазин не лише, щоб придбати товари, а й навіть просто поговорити, поділитися наболілим із продавцями.
– До нас ідуть люди порадитися, розповідають про свої біди. А ми в свою чергу намагаємося допомогти чим можемо, адже всім нам так необхідна увага, – зізнаються місцеві продавчині.
– Ми вдячні нашим продавцям за їхню роботу, за гарне ставлення, хороші товари. Не завжди є можливість поїхати в райцентр чи Житомир, аби придбати щось для себе,тому добре, що є магазини, адже доки вони є, – село житиме, – кажуть місцеві жителі.
Бідкаються люди, що пенсії залишаються такі самі, а ціни на все ростуть. Але що вдієш, мусиш купувати, бо треба ж жити.
Отож розвиток малого бізнесу в селах, а зокрема і в Ксаверівці, має право на існування. Не варто зупинятися – слід постійно удосконалюватися і пам’ятати, що це все для людей.