![4 4](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_4.jpg)
![dsc083613 dsc083613](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/landscape/thumbs/thumbs_dsc083613.jpg)
![122 122](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/portret-zemlyaka/thumbs/thumbs_122.jpg)
![100_1020 100_1020](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_100_1020.jpg)
Традиційно, відзначаючи професійне свято, бібліотекарі нашого району вирушили у подорож. Цього року – це старовинне місто Новоград-Волинський, з його мальовничими краєвидами, унікальними пам’ятками історії, культури та архітектури яке і донині привертає увагу дослідників, вчених, видатних людей. Його вузенькі вулиці, вікові ліси, скелясті береги річки Случ і залишки старого Городища, середньовічної фортеці і старовинні будівлі бережуть пам’ять про древлянські язичницькі традиції, про самовіддану працю та героїчну боротьбу місцевих жителів за своє щасливе життя. Без перебільшення, Новоград-Волинський можна назвати перлиною українського Полісся, адже тут народилася геніальна поетеса Леся Українка. Ми побували в ошатному будиночку над Случчю,де в стародавньому Звягелі, 25 лютого 1871 народилася Лариса Косач, в майбутньому — знаменита українська поетеса Леся Українка. Через півстоліття після її смерті, 1 серпня 1963 року, тут було відкрито першу експозицію літературно-меморіального музею Лесі Українки.Особливе хвилювання охоплює в дитячій кімнаті, де експонується муляж метричної книги із записом про день і місце народження Лариси Петрівни Косач та унікальні меморіальні речі письменниці: український національний костюм, пенал, чашка, привезена нею з далекої Італії. Одинадцять щасливих років прожила тут родина Косачів. Спогади дитинства Звягельського періоду оживуть у творах ЛесіУкраїнки «Лісовапісня»,«Купала на Волині», «Забуті слова», «Подорож до моря».
Приємне враження від істнно поліського міста, спілкування між колегами гарного осіннього дня залишаться надовго.
http://kniga-live.blogspot.com/