Через нестачу коштів малинські медики готові перекрити залізницю

Здоров’я не купиш ні за які гроші. Коли людині щось болить – вона відразу йде по допомогу до лікарів ,сподіваючись,що ті чимось зарадять.Але ,що робити коли ситуація критична і не виділяють кошти з держбюджету на лікарню?

Саме так трапилось в Малинському міськрайонному  центрі первинної медико-санітарної допомоги-там до кінця року не вистачає  дев’ять мільйонів гривень.

З цього приводу минулої середи в актовому залі поліклініки відбулися загальні збори трудового колективу медичної установи .

— Проблема виникла не сьогодні, — зазначив головний лікар ММЦПМСД Олександр Андрійцев. — Ще у січні було відомо, що держава не додала Малину дев’ять мільйонів гривень на медицину.

З початку року заклад не отримав із Держбюджету жодної гривні на придбання ліків для невідкладної допомоги, деззасобів, туберкуліну, оплату послуг друкарні за облікову документацію тощо. З кінця червня не виділяють коштів на придбання пального. Медпрацівники обслуговують виклики без санітарного транспорту, а пацієнти, які потребують дообстеження або госпіталізації, змушені добиратися до поліклініки за власні кошти. Щоб вирішити проблему, представники колективу ММЦПМСД не­одноразово їздили на мітинги-протести до ВРУ та Кабміну, писали звернення у вищі інстанції, але жодної відповіді не отримали.

— На місцеві бюджети теж годі сподіватись, — зауважив далі Олександр Миколайович. — За моєї ініціативи десятого жовтня у цьому залі відбулась нарада за участю керівників міської та районної рад, РДА, а також адміністрації та проф­кому трьох лікувальних закладів Малинщини. Зібравшись, очільники лише констатували, що у міському та районному бюджетах немає коштів на фінансування медицини.

З початку року ММЦПМСД з міського бюджету виділили тільки 174 тисячі гривень на туберкулін, сільські та селищні ради надали фінансову допомогу на утримання закладів у сумі 38 тисяч гривень, депутати обласної ради — 100 тисяч гривень. Цього вкрай недостатньо, і фактично всі фінансові проблеми лягли на плечі медиків. Навіть акредитація, що триває з середини вересня і є обов’язковою для отримання лікувальним закладом ліцензії, проводиться за рахунок працівників.

Щоб вистачило цьогорічного фінансування — нам треба було закрити 15 ФАПів. Але медики не пішли на це. Вихід — один: будь-що добиватися належного фінансування. Головний лікар пропонував підтримати звернення до Прем’єр-міністра В.Б. Гройсмана, міністра охорони здоров’я У.Н. Супрун, голови комітету ВРУ з питань охорони здоров’я О.В. Богомолець, а також до обласних та місцевих керманичів. Крім того, добиватися особистої зустрічі з міністром МОЗу У.Н. Супрун.

«Якщо вона приїде в Малин, думаю, гроші дадуть. Якщо відмовить — поїдемо самі у МОЗ», — наголосив він.

Працівники підтримали звернення одноголосно, а також вирішили: в разі ігнорування їхніх проблем, підуть на крайні заходи — страйкуватимуть та перекриють залізницю.

Сподіваємось,що найближчим часом крик душі медичних працівників Малина буде почуто і рішення буде прийнято. А от на чию користь це вже інше питання.

 

malyn-medytsyna  strike

 

За матеріалами сайту http://www.infomalin.biz/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
2 14 25 31
Вересень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30