![5 5](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_vol1.jpg)
![dsc083613 dsc083613](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/landscape/thumbs/thumbs_dsc083613.jpg)
![12 12](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_img_8773.jpg)
![100_1507 100_1507](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_100_1507.jpg)
Вони не великі, а малі – для плетіння крайок (поясів). Цими верстатами цікавляться не тільки жителі нашого району – майстра завжди раді бачити в Житомирі, де він часто буває.
Не так давно в обласному центрі відбулася виставка «Військово-польовий арт ». На ній народний умілець, майстер декоративно-прикладного мистецтва з Черняхова Валерій Бондарчук провів майстер-класи для дітей переселенців із зони АТО та сиріт. На верстаті з виготовлення крайок, створеному власноруч, разом із ними сплів Пояс Дружби, а потім подарував їм сам верстат.
У Житомирі відбувся ІІІ Міжнародний мистецький фестиваль «Пісенний Спас» імені Володимира Шинкарука. У його рамках теж працювала виставка народних умільців, у якій узяв участь наш земляк. У день відкриття фестивалю від зацікавлених верстатом та процесом виготовлення крайок не було відбою, адже така технологія плетіння поясів у нас не поширена. За два дні роботи виставки на верстаті спробували працювати більше тридцяти чоловік: від бабусь до дітвори.
Узяв Валерій участь і в святкуванні Дня Незалежності України в Житомирі. У колишніх працівників Житомирського льонокомбінату верстат Валерія Бондарчука викликав справжню ностальгію. Старші люди пригадували ткацькі верстати своїх бабусь, а для молодих це була просто феєрія.
Майстер щиро дякує директору районного будинку культури Василеві Капустіну та начальнику сектору культури райдержадміністрації Павлові Гриню за транспортну підтримку його поїздки до Житомира і збирається до Андрушівки на Міжнародний фестиваль «Рушники мого краю».