Чи є землі для черняхівських АТОшників?

Родинам учасників бойових дій на Донбасі з Черняхівського району не вдається реалізувати своє право на безоплатне отримання земельних ділянок. Натяків про першочерговість та стислість строків, передбачених законодавством, як і не було. З дня у день чиновники лише обіцяють  повний пакет соціальних пільг.

ато земля

Право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок як учасниками антитерористичної операції, так і іншими категоріями, регулюється Земельним кодексом України. Вони можуть отримувати ділянки  земель державної власності (в межах областей) або комунальної власності (в межах населених пунктів). Для цього мають зібрати відповідний пакет документів. Він розглядається компетентними органами протягом одного місяця. У результаті надається дозвіл або відмова на розробку проекту землеустрою. Проект погоджується та надсилається відповідному органу виконавчої влади або місцевого самоврядування. Останній приймає рішення щодо його затвердження і передачі земельної ділянки у власність.                      За даними Головного управління Державного земельного агентства, в Житомирській області в таких цілях визначено 48 масивів земель загальною площею – 762 га. Вони є придатними для передачі в приватну власність військовим для будівництва та обслуговування житлових будинків, ведення особистого селянського господарства та садівництва.

Процес безоплатної передачі земельних ділянок є насправді трудомістким. Він важкий як і для самих учасників АТО, так і для працівників, що оформляють документи. З одного боку, потрібно довести, що ти дійсно учасник бойових дій, з іншого – мати змогу «витерпіти» порядок черговості.       У Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у ряді  соціальних пільг для військовослужбовців вказано на умову першочерговості. На практиці у більшості випадків закон не діє. Поряд з АТОшниками у черзі як люди, що мають владний вплив, так і інші «простолюдини». Постає питання: «Хто ж отримає першим?». Механізм отримання не спрощується, а навпаки – ускладнюється.

За словами черняхівців, проблемою є і вибір бажаного місця розташування земельної ділянки. Дані відомості становлять один із додатків (графічні матеріали) до самого клопотання про її одержання. Виходить клопотати ти можеш про одне, а виділять зовсім інше. Околиці міських чи сільських сміттєзвалищ, місця підтоплень, глинищ, тощо. Вдаються й до махінацій. Пропонують гірші земельні ділянки – учасникам бойових дій,  кращі – особам «в порядку черговості».

Народне прислів’я каже: «Обіцяного три роки чекають!». Прикро, якщо ці слова стануть визначальними для даної ситуації. Земля – багатство Українського народу. Бійці АТО – захисники її незалежності та недоторканності. Герої мають право на отримання визначених в натурі земель. Їх вони гідно заслужили.

Тетяна Супруненко

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
9 18 dsc02544 img_1073
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031