![4 4](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_4.jpg)
![16 16](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc00954.jpg)
![](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/portret-zemlyaka/thumbs/thumbs_.jpg)
![p1000148 p1000148](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_p1000148.jpg)
Нещодавно в Бердичівському професійно – технічному училищі №12 відзначали його сорокаріччя. 20 березня 1977 року ПТУ розпочало своє функціонування. Воно стало єдиним у СРСР училищем за профілем підготовки виробничих кадрів для шкіряної промисловості.
Заклад пишається такими спеціалістами, як директор – Веретенніков Іван Іванович, заступник з навчально – виробничої роботи – Негретова Надія Мефодіївна, заступник з навчально – виховної роботи – Кучерук Микола Олексійович, старший майстер – Охтаренко Дмитро Григорович, керівник військової підготовки – Гашев Микола Олексійович, керівник фізичного виховання – Лук’янюк Валерій Юхимович, помічник директора з адміністративно – господарчої роботи – Шарацький Микола Михайлович, головний бухгалтер – Никанорова Тамара Григорівна, перший майстер виробничого навчання – Білоусова Ядвіга Нарцисівна та багато інших.
На початку вересня 1977 року училище здійснює перший набір студентів за такими спрямуваннями: контролерів сировини та напівфабрикатів, витягальників шкір, колористів – апретурників, лаборантів. Згодом перелік професій почав розширюватись. Розпочалась підготовка складальників верху взуття, в’язальниць верхнього трикотажу та полотна, операторів швейного устаткування та швачок.
За 40 років існування ПТУ змінило 6 директорів: Веретенніков Іван Іванович, Лисов Адам Степанович, Стасюк Володимир Петрович, Лизогубенко Василь Андрійович,Доготар Юрій Валентинович, Мохор Світлана Станіславівна, яка і надалі буде виконувати обов’язки директора.
Також у ПТУ є ветерани, які працюють понад 30 років: Казанцева Світлана Олексіївна, Крижанівький Анатолій Степанович, Панасюк Ніна Вікторівна, Васильчук Віктор Станіславович, Бучинська Тамара Михайлівна та інші.
Свято розпочалося з пісні про рідне училище, яке так люблять студенти. Упродовж усього святкування усмішки не зникали з їхніх облич. Після невеликих промов студенти другого курсу показали дві колекції одягу, який навчилися шити. Перша колекція була осіння, друга – суто українське вбрання.
Директор училища Мохор Світлана Станіславівна нагороджувала викладачів та ветеранів відзнаками й подяками. Після закінчення свята організатори запросили увесь персонал для спільної фотографії та великого солодкого сюрпризу.