Держпідприємство ” Україна” дозволило агрохолдингу без договору оренди обробляти 1,5 тис га землі

Cуд відмовив у позові прокуратури про визнання недійсним договору про спільну обробку землі між ДП «Україна»  і ТОВ «Агростем». Про це свідчить постанова Рівненського апеляційного госпсуду від 1 грудня.

У 2011 році держпідприємство «Україна», що знаходиться у селі Велика Горбаша  і ТОВ «Агростем» підписали договір про спільний обробіток 1537 га, що перебувають у користуванні держпідприємства.

Прокуратура звернулась до суду про визнання цього договору недійсним, оскільки фактично сторони спільної діяльності не ведуть і держпідприємство тільки отримує плату за землю, а відтак це по суті є договір оренди.

Також фірма «Агростем» самостійно реалізовує сільськогосподарську продукцію, вирощену в процесі спільної діяльності, самостійно укладає договори купівлі-продажу, розпоряджається плодами, продукцією від користування земельними ділянками, хоча стверджує, що право власності на плоди, продукцію та доходи мають обидві сторони.

Крім того, ДП «Україна» не має права здавати цю землю в оренду, ані передавати для спільної діяльності, оскільки вона є не його власністю, а держави, і надана підприємству на праві постійного користування.

Суд першої інстанції у вересні цього року позов прокуратури задовольнив і визнав договір недійсним. Проте компанія «Агростем» подала апеляцію і, зокрема, представила докази, що у 2011 році спірний договір був погоджений міністром агарної політики. Представники міністерства на судове засідання не з’явилися.

Апеляційний суд прийняв рішення на користь фірми «Агростем», взявши до уваги, що внеском держпідприємства за спірним договором є не сама земельна ділянка, а право доступу до неї, що ніяк не суперечить законодавству. Трудова участь держпідприємства як внесок у спільну діяльність договором не передбачалась.

Також суд відзначив, що нема підстав вважати цей договір удаваним, оскільки він виконується. А саме, суду надані документи про господарські відносини між сторонами: договори на поставку продукції, накладними, протоколами розподілу прибутку, тощо.

Власниками фірми «Агростем» є офшор «Агрейн Файненс Лімітед» (Тортола) і компанія «Агрейн Холдинг Лімітед» (Кіпр). На ці ж іноземні компанії оформлено власність ТОВ «Агрейн Менеджмент». Кінцевими бенефіціарними власниками «Агростем» зазначені британець Майкл Пек і кіпріот Алекос Ніколау.

Агрохолдинг «Агрейн» є одним із найбільших в Україні, обробляє 130 тис га земель в шести областях: Житомирській, Київській, Одеській, Харківській, Черкаській та Чернігівській. Холдинг володіє 4 елеваторними комплексами загальною потужністю 330 тис тонн одноразового зберігання зернових.

Минулого року керівник «Агрейн Менеджмент» Павло Мамін скаржився, що замгенпрокурора Микола Герасим’юк та прокурор м. Києва Сергій Юлдашев допомагають народному депутату від Партії регіонів Володимиру Пехову «віджати» агрохолдинг, через суд арештовуючи майно підприємства. Протягом 2009-2011 років до складу засновників ТОВ «Агрейн Менеджмент» входила дружина Пехова – Леся Софієнко.

images (1)

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 3,67 з 5)
Завантаження...

1 коментар to “Держпідприємство ” Україна” дозволило агрохолдингу без договору оренди обробляти 1,5 тис га землі”

Залишити коментар

Gallery
dsc083613 24 25 p1010265
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031