Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновол на запрошення Павла Дзюблика провели майстер-класи із журналістики у Черняхові та Володарську-Волинському

23 травня в рамках Школи журналістики, за підтримки Павла Дзюблика, відомі журналісти-розслідувачі, а нині народні депутати, провели майстер-класи для майбутніх журналістів.
Як зазначила Тетяна Чорновол, основною метою їхнього візиту є розбудова демократичного суспільства, а журналісти – це рушійна сила у соціумі, вони показують ситуацію зсередини, розповідають невідомі факти, що певною мірою виховує.

Дмитро Тимчук є координатором групи «Інформаційний спротив», керівником громадської організації «Центр військово-політичних досліджень», тому його досвід був доречним для майбутніх журналістів. «Інформаційний супротив» видавав російськомовні газети із інформацією з передової, аби правдиво інформувати населення Сходу про події, які відбуваються на місці. У своєму виступі він розповів про ситуацію на Донбасі, де безпосередньо перебував певний час, працюючи військовим журналістом. Він повідомляє, що центральні канали місцевого телебачення мають проукраїнський настрій, хоча поширеними є і російські ЗМІ. Нардеп розповів відомий жарт, що Україна не програє в інформаційній війні, вона просто не бере в ній участь. Лиш 10% інформації, яку ми отримуємо із зони бойових дій, є прилюдною, це робиться з певних міркувань безпеки, підкреслив Дмитро. Він розповів, що інформація із зони бойових дій може різнитись, тому для отримання повної картини того, що відбувається необхідно дізнаватись коментарі звідусюди.
IMG_1967
Розвідувально-інформаційна перспектива передбачає перевірку інформації з трьох джерел і її підтвердження. Молодим журналістам Дмитро дав пораду: завжди зображати тільки голу правду, точні факти, перевіряти декілька джерел, аби мати об’єктивне бачення. «Розібратися, у чому правда, – обов’язок журналіста. Журналіст не повинен бути учасником події, він повинен бачити все збоку. При написанні статей позиція журналіста має бути громадянською і людяною», – розповідає Дмитро Тимчук.
Учням було цікаво дізнатись про критерії обрання теми, зокрема у військовій журналістиці. Відповідаючи на питання, пан Тимчук зазначив, що тема повинна бути найактуальніша, можливе дослідження паралельних подій та того, що за кадром.
Однією з учениць Школи журналістики, яка працює в місцевій прокуратурі, було піднято питання про виділення земельних ділянок військовослужбовцям, а точніше їх НЕ виділення. Дівчина розповіла, що безліч хлопців, повернувшись із зони АТО, досі не мають посвідчень та не можуть отримати ділянки, а коментувати свій стан та боротись із бюрократизмом не мають сил та бажання. У відповідь Дмитро Тимчук наголосив, що військові відстоюють свої права, їм немає чого боятись, тим паче тепер, після пройденого жаху війни, вони мають право на те, що їм належить за законом. «Суспільство не відчуває, що йде війна, – підкреслив народний депутат, – і це є неприпустимим в ситуації, що склалася в країні».
На питання присутніх про шлях Дмитра Тимчука як журналіста він розповідав історії з дитинства, юності, ділився досвідом з майбутнім поколінням журналістів. Щодо питання про блогерство, то заперечив свою безпосередню заслугу та додав, що обширна спільнота підписників у мережі фейсбук є заслугою групи людей.
Виступ Тетяни Чорновол був майже повністю присвячений темі журналістських розслідувань. Лунали жарти, цікаві історії з журналістської діяльності. Вона розповіла що зараз ідеальних розслідувань дуже мало, і в певній мірі через складну економічну ситуацію та вартісність цієї справи, адже розслідування може проводитись від тижня до місяця чи навіть більше. Тетяна підкреслила, що ситуація у сфері журналістських розслідувань ускладнилась за часів Віктора Януковича.
OxHVtYRNyEE
Одним із поштовхів до написання резонансних розслідувань для Тетяни стала власна інтуїція. Саме завдяки їй Чорновол розпочала відоме розслідування щодо Межигір’я у 2012 році, хоча знайшла його ще 8 років тому. Зачіпаючи тему переслідувань, журналістка зазначила, що однією з осіб, котра була причетна до її побиття в період Майдану, став Юрій Іванющенко – бізнесмен, колишній нардеп, член Партії регіонів. В кінці січня 2015 року Головним управлінням по боротьбі з організованою злочинністю МВС України, Іванющенко був оголошений у розшук. Генпрокуратура підозрює його в організації розтрати чужого майна та незаконному збагаченні в особливо великих розмірах. Нині ж, як заявляє Тетяна Чорновол, фірми одіозного політика продовжують забезпечувати армію продуктами харчування та заробляти на цьому. Багатомільйонні махінації з паливом, дослідження високих статків держслужбовців, розкрадання мільярдів в Нафтогазі та багато іншого було розкрито журналісткою.
Коментуючи нові законопроекти, які запроваджують податкові та митні пільги на електромобілі, народний депутат наголошує, що це дозволить зменшити вартість такого транспорту і в результаті покращити екологію та економіку через надходженя податків. «До того ж, – каже Тетяна, – цей вид транспорту стає дедалі популярнішим у світі: майже весь Пекін перейшов на нього. Ми не можемо собі дозволити бути у хвості передових технологій».
На останок досвідчений журналіст та народний депутат зауважила, що в журналістському розслідуванні в першу чергу потрібно переконати себе. «Громадянське суспільство формується журналістом», – наголошує вона. Зараз Тетяна Чорновол відчуває відповідальність перед народом за Майдан, за людей, події в Україні.
Координатор Школи журналістики Ірина Ярмоленко висловила подяку як ідейному натхненнику, так і тренерам.
XQxW7y28bTo
Ірина переконана, що кожен має робити усе можливе, щоб країна змінювалася, на тому місці і в тій сфері, де він є: “Журналісти – бджоли, які переносять інформаційний пил. Важливо, щоб це перенесення було правдивим, легко доступним, цікавим. Журналістика в районах областей потребує серйозного втручання. 27 травня відкриття Школи Журналістики в Коростишеві. Ті райони, які не зможемо покрити за підтримки Павла Дзюблика, маємо все одно об’їхати. Цей висновок випливає з реакції на Школу журналістики її учасників”.
9HJ2TuahpSQ
По закінченню лекції народні депутати долучилися до маршу вишиванок, організованого Молодіжним рухом Черняхівщини. Громадська організація тільки розпочинає свою діяльність, Андрій Кос та Віталій Кріль є її засновниками. Вони організовують акції, марші, ярмарки та розвивають культуру Черняхівщини. На заході зібралось близько трьохсот людей у вишиванках. Народний депутат Павло Дзюблик, який теж прийшов на свято у вишиванці, запропонував вшанувати хвилиною мовчання загиблих воїнів, котрі захищали нашу державу і завдяки яким всі сьогодні зібрались.
v6nw9QstQP4
У програмі дійства маленькі патріоти читали вірші, люди співали пісень, пройшлись маршем по місту та виклали слово «МИР». Після цього у містечку відбувся концерт та благодійний ярмарок.
Відзначимо, що цьогоріч День вишиванки проходив під гаслом «Вишиванка – твій генетичний код».
Комунікаційний партнер «DIALOG»,
Ірина Скоростецька

25mR1PrQnYk

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (6 голосів, середнє: 4,33 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
9 20 32 p1000148
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930