Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

ІГОР ГУНДИЧ: ПРО ЧЕРНЯХІВСЬКУ ОТГ ВІДВЕРТО ТА В СЕРЙОЗ

У п’ятницю 20 жовтня наш район з робочим візитом відвідав голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич.Губернатор провів відверту та водночас серйозну розмову з селищними та сільськими головами району і стосувалася вона переважно питань децентралізації та добровільного об’єднання, а точніше проблематиці процесу створення Черняхівської ОТГ з центром в смт. Черняхові.
З самого початку трималась інтрига, яка ж справжня мета приїзду високого гостя, а тому зустріч із очільником області для багатьох була чи не сюрпризом. «Я приїхав до вас щоб щиро та відкрито обговорити наболілі питання і вислухати думку кожного сільського голови щодо його бачення добровільного об’єднання. Чому, по якій причині цей рух сьогодні у вас гальмується?», – розпочав діалог Ігор Петрович.
Народним депутатом України Павлом Дзюбликом було поставлено у приклад успішність самої малої за площею Високівської об’єднаної громади. Павло Володимирович відзначив прекрасну організаційну роботу її голови Миколи Бардука, також відмітив позитив у розвитку Вільської ОТГ. Водночас прозвучало застереження щодо спроб «субрегіонального сепаратизму» з боку окремих керівників сільських громад, таким чином народний обранець однозначно висловився в підтримку об’єднання в межах району і навіть ширше.
Позитивно щодо питання створення Черняхівської об’єднаної територіальної громади виступили також перший заступник голови РДА Микола Жилінський, голова районної ради Іван Бовсунівський та депутат обласної ради Григорій Сташенко. Обговорили низку економічних та інфраструктурних моментів, зокрема стану шкільних приміщень, говорили про охорону здоров’я в умовах децентралізації. Окремо торкнулись ситуації з Головинським кар’єром сьогодні та його подальшої приватизації.
З виступів окремих керівників сіл було окреслено перспективи, проаналізовано труднощі та перепони, що стоять на шляху розбудови спільного адміністративно-територіального майбутнього. Дехто в своїх особистих судженнях висловив низку скептичних зауважень щодо практичної сторони та наслідків об’єднання.
На дедлайн Павло Дзюблик проінформував про поступ у вирішенні питання ремонту відрізку дороги Р-28 «Житомир – Черняхів». Очільник області зі свого боку гарантував підтримку у цій частині.
Підсумовуючи зустріч майже всі, за винятком окремих сільських голів, визначили, що економічно ефективним є створення однієї Черняхівської ОТГ з усіх існуючих громад району, що залишились ще не об’єднаними. Ігор Петрович запевнив, що готовий допомогти у вирішенні проблем, побажав успіхів та сподівається на прискоренні децентралізації в краї.

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середнє: 3,00 з 5)
Loading...

Залишити коментар

Випадкове фото
2 7 122 100_1617
Архів новин
Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Курс валют