Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Історія Черняхівщини Анатолій Мельниченко Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир Благодійність Василь Капустін Волейбол Волонтери Воїни світла Декомунізація День Незалежності України Дзюблик Земляки Конкретні справи Ксаверівка Мистецтво Наші земляки Некраші Новопіль Павло Дзюблик Партія "КОНКРЕТНИХ СПРАВ" Ремонт доріг Рій "Характерники" Сходи сіл Технічний ліцей Троковичі Україна - це МИ ФК "Технічний ліцей" ЧРГО "Україна - це МИ" Черняхів Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівська гімназія Черняхівська селищна рада Черняхівська школа Черняхівський районний будинок культури Юрій Малашевич вибори відпочинок команда КОНКРЕТНИХ СПРАВ місцеве самоврядування новини пожежа поліція районна рада спорт футбол

Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ЧЕРНЯХІВЩИНИ. 1 – 10 ЛИСТОПАДА

На початку листопада 1919 року у Мотовилівці та Фастові йшли бої війська Марусі Сколовської з  підрозділами російської білої гвардії. Першого листопада 1951 року – у Високо – Українській артілі ім.1 Травня свинарка Віра Олійник виростила кабана, який досяг на той час рекордної ваги- 460 кг.93208609_1

Першого листопада 1953 року – продовжила свою роботу районна партійна конференція комуністів Черняхівщини. Обрали новий пленум та бюро РК КПУ. Пленум уперше обрав першим секретарем РК КПУ (фактично керівником району) Петра Докіля, секратарями стали Котова і Писарець.

Першого листопада 1986 року – на базі Високівського колгоспу 1 Травня за участю спеціалістів Черняхівського, Володарсько-Волинського та Червоноармійського районів відбулося засідання комісії з районування сортів сільськогосподарських культур Черняхівської сортодільниці.

На початку XVII ст. відновився старий конфлікт із власником сусіднього Бежева Яковом Лемешем – суперечки щодо прав власності та межі Черняхівської волості. За декретом Люблінського трибуналу від 2 листопада1609 року, потрібно було провести нове розмежування між Стиртами та Бежевом, поновивши «розкопані» межові копці, насипані ще в 1571 році.  Декрет зобов’язував Стефана Немирича забезпечити присутність на цій процедурі київського підкоморія, проте ні сам Немирич, ні підкоморій на неї не з’явилися. Чим закінчилася справа, невідомо, але конфлікт залагоджено не було.

Другого листопада 1986 року – на обласному турнірі з шахів перше місце здобув учитель математики Новосілківської восьмирічної школи, кандидат у майстри спорту Борис Школьник. Вдало провели зустрічі  кандидати в майстри спорту Микола Кондратюк та Михайло Федько з Черняхова. Відкриттям першості став  першорозрядник, учень Черняхівської середньої школи  Василь Малашевич.

Третього листопада 1953 року – колектив Черняхівського держмлина перевиконав жовтневе завдання на понад 150%, що дало змогу знизити собівартість кожної тонни продукції на 25 крб. Визначних успіхів у соціалістичному змаганні досягли крупчатник Гнат Чижевський, помічники крупчатника Тимофій Дорошко, Антон Шлапак, механік Федір Бойко, машиністи Олексій Гнатчук, Михайло Шлапак, Іван Химач, вибійники борошна Віта Ночевчук, Лідія Химач, Катерина Сікарчук.

Четвертого листопада 1952 року – в селі Сліпчицях відкрито нову сільську бібліотеку, в якій тоді було понад 1 000 книжок та журналів.

novoselovka_istorija2

П’ятого листопада 1571 року –  датована скарга Андрія Савича Лемеша на Немирича про наїзд на сусідні з черняхівськими селецькі землі. З Лемешами домовилися про те, щоб розмежувати  насипання копців між селами Єсифа Немирича Андрієвом і Стиртами та маєтками Лемешів у Великому Бежеві й Федорівці. Ця суперечка час від часу спалахувала з новою силою, а в конфлікті брали участь нові фігуранти, зокрема волинський воєводич князь Юхим Корецький і його слуга Григорій Пашкович.

П’ятого листопада 1953 року –  газета «Колгоспник Черняхівщина» вкотре згадала про незадовільну роботу, безвідповідальність, халатність та безгосподарність на своїй посаді голови правління артілі ім.Сталіна Бежевця.

П’ятого листопада 1952 року – Юліан Мовчан написав статтю, що була опублікована в газеті «Свобода» (виданні української діаспори в США)  «Ще про нострифікаційні можливості наших лікарів».

Шостого листопада 1951 року – гранітники Головинського кар’єру прозвітували про дочасне виконання почесного замовлення гранітної полірованої продукції для будівництва Московського державного університету, виконавши його на 15 днів раніше.

photo066

Шостого листопада 1953 року – за високі досягнення бюро РК КПУ та виконком райради депутатів трудящих занесли на районну дошку пошани Григорія Баб’яка – бригадира тракторної бригади МТС №1, Андрія Мусійчука  – чабана колгоспу ім. Жданова, Ольгу Кучар  – доярку артілі ім.Леніна с. Троковичі, Надію Загладу та Устину Нонік – ланкових артілі 1Травня с.Високо-Українське, Ольгу Назарову – ланкову артілі «Прогрес».

Сьомого листопада 1873 року –  Рада історико-філологічного факультету Київського Імператорського Університету Святого Володимира за поданням А.Лінченка обрала  Миколу  Дашкевича   професорським стипендіатом.

Сьомого листопада 1876 року – Микола Дашкевич закінчує своє магістрське навчання, успішно захищаючи  дисертацію.

Сьомого листопада 1922 року – в с. Ксаверівці  організували сільськогосподарську комуну (землеробське колективне господарство зі спільним майном, землею та реманентом й рівним розподілом прибутків).

Сьомого  листопада 1941 року – у бою на шосе Київ – Житомир Іван Саєнко відбив кілька контратак противника, знищив групу німецьких солдат, підбив два танки й дві автомашини з боєприпасами.

Восьмого листопада 1950 року – виконком районної ради при перевірці діяльності правлінь Головинського колгоспу ім.1Травня та Крученецького ім.Маленкова виявив незадовільний стан підготовки худоби до зими. Вирішив притягти головинців до судової відповідальності.

Девятого листопада 1951року  – виконавчий комітет Черняхівської районної ради депутатів трудящих прийняв рішення про утворення виборчих пунктів з виборів народного суду Черняхівського району. Всього їх було утворено 35, зокрема 3  – у районному центрі.

Десятого листопада 1951 року –  Черняхівський район було затверджено базовим у вирощуванні племінної білоголової української породи великої рогатої худоби. У трирічному плані розвитку  передбачалося не лише зростання кількості поголів’я, а й суттєве поліпшення її якості.

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити коментар

Фізкультура і спорт – один із пріоритетних напрямків роботи народного депутата України Павла Дзюблика. Майданчик для пляжного волейболу на стадіоні «Колос», тренажерне обладнання для Черняхівської дитячо-юнацької спортивної школи вартістю 100 тисяч гривень, тренажери для Головиного, квадроцикли для Черняхівської станції юних техніків – ці проекти вже реалізовано. Настав час для встановлення на Черняхівщині сучасного спортивного майданчика зі штучним покриттям для гри в баскетбол, волейбол, великий теніс. Де йому бути? Вирішувати вам.
Опитування

Оберіть місце встановлення голосуванням до 1 червня:

 • Черняхівський стадіон «Колос» (44%, 34 Голосів)
 • Масив«Хлібодар» (12%, 9 Голосів)
 • Стадіон за колишньою студентською їдальнею (9%, 7 Голосів)
 • Головине (5%, 4 Голосів)
 • Некраші (4%, 3 Голосів)
 • Високе (4%, 3 Голосів)
 • Вільськ (3%, 2 Голосів)
 • Масив «Меліоратор» (3%, 2 Голосів)
 • Андріївка (3%, 2 Голосів)
 • Забріддя (3%, 2 Голосів)
 • Новопіль (3%, 2 Голосів)
 • Селець (3%, 2 Голосів)
 • Селянщина (1%, 1 Голосів)
 • Крученець (1%, 1 Голосів)
 • Горбулів (1%, 1 Голосів)
 • Велика Горбаша (1%, 1 Голосів)
 • Троковичі (1%, 1 Голосів)
 • Бежів (0%, 0 Голосів)
 • Сліпчиці (0%, 0 Голосів)
 • Стирти (0%, 0 Голосів)
 • Федорівка (0%, 0 Голосів)
 • Новосілка (0%, 0 Голосів)
 • Пекарщина (0%, 0 Голосів)
 • Очеретянка (0%, 0 Голосів)
 • Нові Сали (0%, 0 Голосів)
 • Ксаверівка (0%, 0 Голосів)
 • Клітище (0%, 0 Голосів)
 • Іванків (0%, 0 Голосів)
 • Жадьки (0%, 0 Голосів)
 • Дівочки (0%, 0 Голосів)
 • Вишпіль (0%, 0 Голосів)
 • Видибор (0%, 0 Голосів)
 • Зороків (0%, 0 Голосів)

Всього голосів: 77

Loading ... Loading ...
До річниці відкриття черняхівського магазину «Твоя мобілка» стартували акції для покупців аж до новорічно-різдвяних свят. Розпродаж музичних колонок (ціна від 150 грн), іграшок «Антистрес». При покупці смартфона - стартовий пакет «Київстар» з інтернетом у подарунок. При купівлі товару на суму більше 500 грн - навушники в подарунок. І ще багато чого. Завітайте – не баріться.
Випадкове фото
9 20 23 dsc09628-4
Архів новин
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Курс валют