Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Історія Черняхівщини Анатолій Мельниченко Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир Благодійність Василь Капустін Волейбол Волонтери Воїни світла Декомунізація День Незалежності України Дзюблик Земляки Конкретні справи Ксаверівка Мистецтво Наші земляки Некраші Новопіль Павло Дзюблик Партія "КОНКРЕТНИХ СПРАВ" Ремонт доріг Рій "Характерники" Сходи сіл Технічний ліцей Троковичі Україна - це МИ ФК "Технічний ліцей" ЧРГО "Україна - це МИ" Черняхів Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівська гімназія Черняхівська селищна рада Черняхівська школа Черняхівський районний будинок культури Юрій Малашевич вибори відпочинок команда КОНКРЕТНИХ СПРАВ місцеве самоврядування новини пожежа поліція районна рада спорт футбол

Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ЧЕРНЯХІВЩИНИ. 1 – 8 ВЕРЕСНЯ

У вересні 1620 року – малолітній Юрій Немирич розпочинає навчання в Раківській аріянській школі (Академії). На початку вересня 1649 року – трагічно загинув юний одинадцятирічний син Юрія Немирича Томас.

У вересні 1649 року – після поразки під Зборовом Юрій Немирич прибуває до Варшави, де зустрічається з королем Яном Казимиром ІІ з метою клопотання перед польським королем щодо позитивного вирішення питання долі социніян. Зустріч була невдалою, король відкинув пропозиції і прохання Немирича.

У вересні 1919 року – соколовці розбивають угорський полк 58-ї “совєтської” армії, у цей час схоплену та важко поранену Олександру (Марусю) Соколовську більшовики катують та замучують до смерті.

У вересні 1937 року – молодий Юліан Мовчан став студентом Другого Харківського медичного інституту. Чотири роки успішно провчився на психоневрологічному факультеті цього закладу.

220px-julianmovchan_large

Тогочасний дідич Новополя, відомий річпосполитський магнат та острозький ординат князь Януш-Олександр Санґушко (1712-1775) видав 1 вересня 1766 року у своїй резиденції у Дубно фундушеву грамоту. Про вагомість наданого документу свідчить той факт, що пізніше його текст було засвідчено в житомирському ґродському суді вже 1780 року (завдяки чому він і був опублікований), було також зацитовано під час візитації місцевої церкви 1784 року, а також він згадувався у новопільському церковному літописі кінця 19 століття. 1 вересня 1766 року князем Янушем-Олександром Санґушком фундаційного привілею новозаснованій місцевій церковній парофії. Попри те, що текст цього  документа був опублікований ще далекого 1871 року у відомому історичному виданні «Архив Юго-Западной России», цей факт  залишився невідомим в історичному літописі Новополя.

RosishkyChurchOld

Першого вересня 1910 року – в селі Браженка  Фасівської волості Житомирського повіту Київської губернії було відкрито однокласне початкове  сільське училище (однокласне народне училище Міністерства народної освіти Російської імперії), де 3 вчителі навчали 58 дітей. Із них 54 хлопчики і 4 дівчинки. Приміщення школи збереглося досі. Першим завідувачем школи був  Станіслав Васильович Антоненко.

Станом на 1 вересня 1929 року – у Черняхівському районі офіційно зареєстровано 13 господарств з усуспільненою формою власності (сюди включено ТСОЗ, комуни, артілі, колгоспи).

Першого вересня 1950 року – за зразкове і якісне проведення сівби озимих бюро РК КП(б)У і виконком райради депутатів трудящих виніс на дошку пошани Вільській колгосп «Жовтень» (голова – Прокопчук, секретар парторганізації – Котенко), який 30 серпня 1950 р. достроково завершив сівбу озимих і повністю виконав план.

З 1 вересня по 25 жовтня 1950 року – Черняхівська МРЗК «Шкірсировина» проводила інвентаризацію неотоварених квитанцій на шкіряну сировину і вовну, шо була здана раніше агентам, пунктам, зборщикам, конторам «Заготшкірсировини». Особи , які мали неотоварені квитанції, купували належні їм товари в конторі «Заготшкірсировини» або замінювали свої квитанції на спеціальні ордери.

З 1 вересня 1958 року – почала діяти в новому на той час приміщенні Черняхівська восьмирічна школа (нині Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ст.) як експериментальна. На вересень школа була лише збудована, але не оштукатурена, без опалення. Все-таки зиму вчителі та учні зустріли в новому приміщенні.

Lq43bXj19cg

Першого вересня 1989 року –  відкрито Зороківську середню школу в с. Зорокові Черняхівського району.

Другого вересня 1951 року – Черняхівським радіовузлом проведено радіофікацію с. Селянщина Черняхівського району, встановлено понад 100 радіоточок.

Третього вересня 1951 року –  райвідділ кінофікації отримав нову кінопересувку. У Черняхівському районі в цей час працювало 7 кінопересувок, що дозволило демонструвати кінофільми в кожному селі по 5-6 разів на місяць.

Четвертого вересня 1958 року –  районна газета «Колгоспник Черняхівщини» писала, що ЦК КПУ і Рада Міністрів УРСР прийняла рішення про відкриття з нового навчального року перших 28 шкіл із восьмирічним строком навчання.

П’ятого вересня 1952 року – колгоспники артілі 1 Травня с. Високо-Українське розгорнули будівництво нового цегельно-черепичного заводу. На той момент уже було споруджено формувальний цех і завершувалося будівництво сушильних приміщень.

У Гадяцькому таборі Івана Виговського відбувся заключний етап українсько-польських переговорів, що велися з весни 1658 р. 6 вересня переговори завершилися складенням  Гадяцьких пактів, автором та ідеологом яких є Юрій Немирич.

Сьомого вересня 1920 року – учасник Соколовського повстанського руху – опору Клим Поліщук написав оповідання про Марусю (Олександру) Соколовську «Отаманша Маруся».

Восьмого вересня 1949 року – в Черняхівському районі підбили підсумок пробного вирощування чумизи. Зокрема агрономи Ф.Євпак та Н.Бачило (колгосп ім. Шевченка с. Некраші) прийшли до висновку перспективності та високоврожайності вирощування в нашому районі цієї кормової культури і висунув припущення, що чумиза може з часом витіснити просо. Чумиза – зернова й кормова трав’яниста рослина родини злакових. Із зерна чумизи виробляють високоякісні крупи, які за хімічним складом дуже близькі до пшона.

original

На початку вересня 1950 року – Черняхівська районна бібліотека отримала  нових книг на суму 1084 крб. Працівники новоб’єднаного вільського колгоспу «Жовтень» вирішили побудувати свій радіовузол. До 25 вересня 1950 року в селі було радіофіковано 500 будинків.

images

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (6 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Loading...

1 коментар to “ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ЧЕРНЯХІВЩИНИ. 1 – 8 ВЕРЕСНЯ”

Залишити коментар

Випадкове фото
2 100_1060 100_1565 img_1073
Архів новин
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Курс валют