![4 4](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_4.jpg)
![16 16](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc00954.jpg)
![](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/portret-zemlyaka/thumbs/thumbs_.jpg)
![p1000148 p1000148](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_p1000148.jpg)
Дорогі земляки, нашому народові споконвіків доводилося бути захисником рідної землі, воюючи як не з хозарами й половцями, то з турками та татарами, з ляхами чи німцями. Ці війни завжди були визвольними, як і нинішня неоголошена російська.
Рідний народ віддавна захищали найкращі. Чужинською владою, яка панувала на наших землях, вони часто зводилися в розряд ворогів і піддавалися забуттю. Але все стає на свої місця, і до нас у назвах вулиць і майданів, у підручниках і романах, у серця й душі повертаються і Симон Петлюра, і Степан Бандера, і Євген Коновалець, і Андрій Мельник, і Роман Шухевич, й отамани Соколовські, і герої Холодного Яру, і бабато-багато інших.
Нині нашу Вітчизну на її сході захищають кращі з кращих. Але це не тільки їхня війна і війна волонтерів: поки не закінчиться це страшне протистояння ми всім народом повинні боронити рідну землю, допомагати необхідним. Маємо не забувати родини полеглих воїнів, допомагати їм і словом, і ділом. Маємо носити в серцях подвиг найсміливіших героїв, які вже не з нами.
Шановні земляки, нехай же Божа Мати захищає своїм Покровом наше воїнство. Здоров’я йому і перемоги над ворогом, як і всім нам.
Слава Україні! Героям слава!
Ваш народний депутат України Павло Дзюблик