Корисні поради для шкіл в умовах пандемії: розповідає ініціаторка проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» Людмила Зубко

В умовах пандемії коронавірусу навчальні заклади в Україні мають стати простором інфекційної безпеки. Про це у своєму блозі на сайті видання LB.ua написала підприємиця, голова громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко.«Чим ближче до 1 вересня, тим більше запитань у батьків, вчителів та адміністрації шкіл про те, яким буде новий навчальний рік. Статистика по коронавірусу щодня б’є нові рекорди. А час для підготовки безпечних умов у школах влада безнадійно згаяла», – зазначила вона.

Спільно з Національною експертною групою з інфекційного контролю (NEGIC) на чолі з Андрієм Александріним Людмила Зубко започаткувала у Житомирі проєкт «Альтернатива є – безпечна школа». Базовим навчальним закладом проєкту стала Житомирська школа «Сяйво», на прикладі якої відпрацьовується золотий стандарт інфекційної безпеки.

«Все почалося із дуже ретельного аудиту. Спеціалісти з інфекційного контролю перевірили кожне приміщення школи і виявили цілий ряд місць, які треба підсилити з точки зору інфекційної безпеки. Далі був складений перелік того, що треба у школі виправити, переобладнати, закупити і встановити», – зазначила вона.

Як повідомила Зубко, з 1 вересня діти і педагоги побачать там речі, які раніше були незвичними для школи. Серед них термогігрометри, диспенсери для дезінфекції рук, ліктьові змішувачі (для того, щоб відкривати воду не руками, а ліктем), тримачі паперових рушників (від багаторазових рушників слід відмовитися), зволожувачі-очищувачі повітря, побутова пральна машина із сушкою та багато іншого. Особлива увага приділена інвентарю для прибирання шкільних приміщень. Тепер це не може бути просто ганчірка з водою та миючим засобом. Відповідно до рекомендацій епідеміологів, для базової школи проєкту закуплені спеціальні візки з комплектами обладнання для прибирання.

«Результатом нашого проєкту стало не тільки переобладнання базової школи. Ми розробили «Протоколи роботи загальноосвітніх навчальних закладів на період обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією Covid-19», і наші напрацювання уже передали до Міністерства охорони здоров’я. Наш документ відпрацьований «у полях» і є дуже практичною інструкцією про те, як захистити учнів та персонал шкіл від інфекцій (до слова, не тільки від коронавірусу)», – підкреслила вона.

Ось кілька лайфхаків із Протоколів, розроблених командою Зубко:

1. Особливу увагу у школах слід приділяти обробці висококонтактних поверхонь. Треба скласти і затвердити перелік таких поверхонь у кожному приміщенні (робочі столи, поручні, пульти, крани, ручки дверей, клавіатура комп’ютерів). Обробляти їх 2-3 рази на день, використовуючи спиртовмісні засоби.

2. Весь прибиральний інвентар повинен мати чітке маркування відповідно до зони, яку ним прибирають. Також цей інвентар має бути виготовлений з матеріалу, що підлягає дезінфекції.

3. Іграшки у навчальному закладі слід мити щоденно у мильному розчині.

4. Розробити погодинний графік провітрювання із відмітками про виконання.

5. Вхідний скринінг учнів та персоналу – обов’язковий.

6. Якщо у дитини з’явились симптоми хвороби, треба негайно повідомити шкільного медичного працівника, на дитину одягти маску, відвести в окреме приміщення та викликати батьків (за необхідності швидку допомогу).

7. Кожен рукомийник має бути обладнаний рідким милом у дозаторі та одноразовими рушниками. Тверде мило у школах краще не використовувати. Антисептики доцільні тільки тоді, коли немає доступу до води з милом.

https://www.1.zt.ua/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
11 dsc09698 100_1508 dsc_0867
Вересень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30