![5 5](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_vol1.jpg)
![dsc083613 dsc083613](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/landscape/thumbs/thumbs_dsc083613.jpg)
![12 12](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_img_8773.jpg)
![100_1507 100_1507](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_100_1507.jpg)
Тепло родинного дому – найбільша цінність родини Марії Петрівни Литвинчук із Селянщини. Усілякі життєві біди на негаразди велика сім’я завжди долала разом – підтримуючи одне одного та надихаючи на кожен новий день. Жінка вважає, що стосунки між найріднішими людьми повинні переплітатися нитками любові й поваги, особливим ставленням одне до одного, взаємодопомогою та відчуттям затишку. Саме така атмосфера панує в домі пані Марії – жінки, яка виростила трьох дітей і якій довелося замінити п’ятьом онукам і батька, й матір.
Марія Петрівна народилася 1 серпня 1943 року в селі Харліївка Попільнянського району в багатодітній родині: була сьомою дитиною із восьми. Після закінчення місцевої десятирічки навчалася в зоотехнічному технікумі у Фастові, та через стан здоров’я провчилася лише рік. Працювала в лікарні санітаркою.
Вийшла заміж у 1963 році за Віктора Івановича Литвинчука. У шлюбі народилося троє дітей: сини Володимир та Сергій і донечка Людмила. Має 9 онуків і 5 правнуків. Усі вони є втіленням родинного добробуту й гарного виховання.
Коли в родину 14 років тому прийшла біда і п’ятеро її онуків залишилися сиротами, – не вагаючись, взяла їх до себе на виховання, замінивши їм батька й матір.
Нині всі вони вже дорослі: Аліна заміжня та має 3 дітей; Мар’яна зараз знаходиться в декретній відпустці; Настя працює програмістом; Женя навчається на другому курсі морехідного коледжу технічного флоту Одеської національної морської академії; наймолодша онука Жанна закінчила 11 клас Селянщинського спортивного ліцею ім.Олександра Голяченка, мешкає разом із Марією Петрівною.
Старші залюбки навідуються до своєї бабусі й невтомно дякують за виховання та приклад сімейного затишку й родинного тепла.
Велика родина для пані Марії – це затишок. Вона обожнює дитячий сміх, спілкування з ріднею. Для неї всі діти рівні, всім однаково дарувала свою материнську любов, турботу, ніжність, приділяла кожному особливу увагу.
Марія Петрівна – трудівниця й гарна господиня: не любить сидіти на місці, постійно знаходить для себе роботу, має господарство і доглядає за ним. Її поважають односельці, ставлять за молодшим.
Онуки доземно вклоняються своїй бабусі за її велике серце.
Низький уклін Вам, Маріє Петрівно, будьте здорові.