Хмаринка тегів

Мітингарі з Черняхівського району обіцяють наступного разу перекрити міжнародну трасу, якщо їхні вимоги не виконають

Понад годину близько сотні мітингарів у Черняхівському районі блокували дорогу. Усі вони – колишні та нинішні працівники підприємства «Україна». 360 людей вже декілька років безрезультатно намагаються отримати земельні та майнові паї. Люди обурені, адже процес приватизації ДП «Україна» під загрозою зриву, а це понад 4,5 тис га землі, майно на суму понад 26 млн грн.«Фонд державного майна виконав план приватизації, затвердив план приватизації, надав наказ на початок процедури припинення і з сьогоднішнього дня наше підприємство припинилося. Залишилася тільки відповідь за держгеокадастром. Можуть нам взагалі відмовити і земля, котра знаходиться у ДП “Україна”, КСП “Україна” може бути виведена в землі Держгеокадастру і землі ніхто не отримає», – розповів голова правління КСП “Україна” Сергій Ромашко.

Люди декілька разів зверталися із заяви до ГУ Держгеокадастр, втім, безрезультатно. Під час мітингу 6 лютого люди отримали обіцянку вирішити проблему до 20 лютого. Виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Сергій Музиченко пообіцяв зустрітися з людьми у Черняхові і роз’яснити ситуацію, втім, пішов на лікарняний. Його заступники зустріч також проігнорували.

До мітингарів приїхав голова Черняхівської районної державної адміністрації Микола Жилінський. Він запевнив, що РДА підтримує громадян, втім, не може вирішити цю проблему

«У нас нема повноважень впливати на цю ситуацію. Все ж таки є заклик до людей йти юридичним правовим шляхом вирішення цієї проблеми. Сьогодні проблема заключається в тому, щоб знайти спільну мову з держгеокадастром і на правовому рівні вирішити це питання», – сказав він.

Зрештою, люди таки погодилися розблокувати трасу, свої вимоги направили керівництву Держгеокадастру та голові Житомирської ОДА. Відповіді вони готові чекати упродовж тижня. Якщо і цього разу їхніх вимог не почують, обіцяють перекривати трасу Київ-Чоп.

До слова, проігноровані Держгеокадастром і  депутатські запити та звернення нардепа Павла Дзюблика.На жаль, засідання робочої групи щодо роздержавлення ДП “Україна” у Верховній Раді України, в якому взяв участь голова смт Черняхів Іван Бабицький та голова, тепер вже,- правління КСП “Україна” Сергій Ромашко, громадські активісти з Черняхівського району теж не дало бажаних результатів.
Спільно ми пройшли і нараду з юристами у Фонді держмайна, але “віз і нині там”.
“Мені прикро, що законними та цивілізованими методами довести своє право люди – трудівники не в змозі, тому і вимушені здійснювати тиск. Мені прикро, але я підтримую своїх земляків і в цьому.”-каже Павло Дзюблик.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Loading...

Залишити коментар

Gallery
6 7 34 100_1023
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728