На Житомирщині за інформацією поліції щороку понад десяти дітей стають жертвами сексуального насилля
Аналіз ситуації за останні 5 років, проведений ювенальною службою поліції області, свідчить про збільшення кількості зафіксованих випадків сексуального насильства над дітьми. Загалом поліція розслідувала злочини, учинені з 2016 по 2020, відносно 57 дітей.– Щороку таких випадків було від 10 до 15, у першій половині 2020 ми уже зареєстрували 10 кримінальих проваджень за такими фактами, – коментує ситуацію начальник ГУНП Житомирщини Юрій Олійник. – Але, на мою думку, причина не у загальному збільшенні їх кількості, а у зміні свідомості людей: все більше з них готові заявляти про такі злочини.
Статистика свідчить, що протиправні діяння у більшості випадків були учинені знайомими, а нерідно й рідними для дітей людьми, а саме: знайомі (односельці, сусіди тощо) – 26 випадків; вітчим, співмешканець матері – 14; родичі (батько, мати, дядько) – 8, сторонні – 6; невстановлені особи – 3.
Крім того, як виявляється, діти не почуваються у безпеці навіть за місцем проживання – у 19 випадках потерпілі піддавались насиллю вдома, ще у 17 – в інших закритих приміщеннях: будинках, квартирах, готелях, гуртожитках і банях і навіть на даху багатоповерхівки. Третина злочинів (18) сталися у малолюдних місцях: лісових масивах, парках, узбіччях доріг, на берегах водойм тощо.
Не менш вражаючим є і вік потерпілих. Найменшій дівчинці було трохи більше року, коли батько почав використовувати її як модель у порновідео. Зареєстрований факт насилля над 3-річною дитиною, 4 випадки, – коли жертвами стали 5-6-річні малюки, 2 дітей потерпіли у 7-річному віці, ще 3 – коли їм виповнилось 8 і далі по наростаючій від 4 до 6 фактів у кожній віковій категорії. Найбільше у період від 13 до 16 років – 25 випадків.
Кримінальні провадження поліцейські розслідували за фактами розбещень (23), згвалтувань (17), насильницького задоволення статевої пристрасті неприроднім способом (10) та іншими злочинами сексуального характеру.
– Цей аналіз не може не вражати. Проблема є, вона реально існує і від небайдужості та уважності кожного з нас залежить дитяче життя, – сказав Юрій Олійник. – Якщо у вас виникли сумніви щодо підозрілих дій будь-якої особи, не соромтесь про них заявити, особливо якщо йдеться про тих, хто у силу малолітнього віку, недосвідченості або залежності від кривдника, врешті нерозуміння ситуації не може заявити про неї.
Нагадаємо, днями поліцейські провели дводенні тренінги з виявлення та припинення фактів домашнього насильства.
Відділ комунікації поліції Житомирської області
https://www.npu.gov.ua/