Надія Лайчук: життя як пісня

Іду ввечері селом. Чую спів десь у далині. Підходжу ближче…Впізнаю: то Надія Улянівна наспівує. Ох, і яких же гарних пісень вона знає!

Поважна жителька нашого села Надія Улянівна Лайчук народилась у Ксаверівці в 1935 року. Тут проживає й досі.

Лайчук

Її життя ніколи не було легким, але чимало прекрасних і душевних спогадів зберігається в  пам’яті жінки: взаємне кохання,  сімейне життя, вдячність дітей, теплі обійми внуків, щирі усмішки правнуків та добрі люди, які підтримували і допомагали у тяжкі  моменти.

Юність пані Надії проходила у праці.  Із п’ятнадцяти років трудилася  в колгоспі. У двадцять вийшла заміж. Разом із чоловіком Аркадієм Савковичем народили та виховали чотирьох дітей: трьох синів і  доньку.

Після декретної відпустки пішла працювати на хміль. Цій нелегкій роботі віддала двадцять чотири роки свого життя. Далі трудилася ланковою десять років – самовіддано працювала в полі разом із односельцями. Вдача у жінки така, що вона не любить пасти задніх, тому працювала з усіх сил, цим самим показуючи гарний приклад майбутнім поколінням.

У 1990 році за трудову доблесть жінка отримала нагороду «Ветеран праці».

Усе життя пані Надію супроводжувала пісня. Жодне свято в селі не минало без її участі. Вона разом із багатьма співочими, талановитими жінками нашого села брала участь у художній самодіяльності – в хорі-ланці. Пісня підіймала людям дух, додавала наснаги.

І вже тепер, на заслуженому відпочинку, Надія Улянівна «виливає» із піснею увесь свій смуток  за  найріднішими: дітьми, сімома внуками та п’ятьома правнуками. Усі вони живуть окремо, але за будь-якої можливості приїжджають до рідного затишного дому.

У нашому селі всі поважають Надію Улянівну за її чуйне серце і корисні поради. Вона має добрих сусідів, які завжди поряд із нею. Часто увечері вони збираються на лавочці, щоб поговорити про життя-буття.

15 жовтня пані Надії Улянівні виповнилося 80 років. До неї на гостину приїжджали діти, онуки, правнуки, завітали й  сусіди. Як завжди, співали пісень, згадували молоді роки, бажали здоров’я ювілярці.

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (5 голосів, середнє: 4,20 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
4 33 100_1565 dsc_0869
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930