Хмаринка тегів

Не будьмо байдужими

Собаки та кішки відіграють особливу роль у нашому житті. Вони, незалежно від породи, прикрашають і збагачують життя людини, допомагають зберегти кращі душевні якості: доброту, турботу про ближніх, милосердя. Для багатьох громадян і собаки, і кішки стають справжніми друзями та супутниками їх одинокого життя. Та інколи і вони можуть завдавати багато клопоту.
Кожна родина, маючи жіночих особин домашніх котів чи собак, з часом неодноразово вирішувала питання прилаштування кошенят та цуценят. Не завжди результати були задовільними та втішними, адже хороших рук на всіх не вистачає і часто тваринки вивозяться, викидаються на вулицю. Іншими словами, прирікаються на безрадісне злиденне існування, а того і гірше смерть. В ході вибіркового опитування жителів селища , було з’ясовано, що протягом останніх трьох років щорічно викидається на вулицю понад 60% , а убивається близько 3% новонароджених кошенят та цуценят.
Як тяжко бачити на вулицях безпритульних тварин, які в негоду та морози блукають в пошуках тепла та їжі. Як соромно дивитись у їхні сповнені смутку та благання очі і розуміти свої провину та безпорадність. Та окрім жалю, окремі тварини та групи тварин своєю агресією викликають у людей і неабиякий страх. Особливо це стосується вечірнього часу, коли зустрічаєш зграю з 5-6 голодних псів. Як зарадити такому положенню речей?
Багато господарів, передбачаючи проблеми небажаного розмноження тварин, використовують гормональні препарати типу «Контрик», «Контрасекс», «Пролан», «Ковінан» тощо, які можна придбати у будь-якій ветаптеці. Однак це не найкраще вирішення проблеми, оскільки з часом призводить до виснаження нервової системи тварини (тваринка стає в’ялою, запамороченою, нецікавою) і таких захворювань як рак яєчників, рак молочної залози, вульвовагініт, піометра та передчасної смерті (вік життя скорочується вдвічі). Тому добрі господарі, які дійсно піклуються про здоров’я свого домашнього вихованця, вдаються до більш серйозних та радикальних мір, зокрема, стерилізації чи кастрації.
Стерилізацією називають знепліднення будь-яким методом ( трубна , рентгенівська, ультразвукова, хірургічна) і на різний період. У багатьох країнах такі дії уже давно є нормою для утримання домашніх тварин. Адже набагато гуманніше попередити народження нового потомства, ніж потім убивати або викидати його на вулицю. Тож скористаємось позитивним досвідом і станемо нашим домашнім улюбленцям справжніми друзями.

Учениця 10 класу Головинської гімназії Ольга Брузда

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Loading...

Залишити коментар

Gallery
6 7 34 100_1023
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728