Не спалюйте опале листя та суху траву!

Осінь вступила в свої законні права. Настав час збирати врожаї з городів,та прибирати  біля своїх будинків. Люди,не задумуючись про наслідки,спалюють  опале листя та суху траву  прямо перед будинками, на вулицях, в житлових кварталах, аби-де…

Мешканці містечка Черняхів не можуть відчинити вікна помешкань або ж просто висушити випрані речі. Дорослі та діти змушені дихати цим димом. Крім того, дим на довго зависає в повітрі, в результаті чого погіршується видимість на дорогах, що навіть призводить до ДТП. А найгірше те, що спалювання опалого листя несе чималу шкоду здоров’ю людини та природі.

Вчора ввечері, маленькі футболісти грали на штучному полі просто в диму. Питання: чи не вдихають діти дим на повні легені? Куди дивиться тренер? Дітям ввечері буде погано, то думатимуть, що це від футболу..
А як на рахунок тих, хто робить вечірні пробіжки…

Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бенз(а)пірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

Окрім безпосередньої впливу на здоров’ю людини, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:

 1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.
 2. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.
 3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.
 4. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
 5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.
 6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.
 7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
 8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів.
 9. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
 10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.

Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини.

Керуючись ст. 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, статтями

16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», які забороняють спалювання листя, та ст. 77 ч. 1 Адміністративного кодексу України.

Отож,перш ніж робити подібні вчинки ,задумайтесь про наслідки!Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих .

  

 

 

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

2 коментарі to “Не спалюйте опале листя та суху траву!”

 • Тетяна says:

  Дуже вдячна за підняття такої важливої теми. Сподіваюсь, що і РДА, і селищна рада будуть реагувати на порушення права наданого ст. 50 Конституції України і вживатимуть відповідні міри! Дійсно потрібно, щоб вчителі, тренери реагували, адже ми доручаємо їм своїх дітей!

 • Юрій Малашевич says:

  Підтримую Тетяну

Залишити коментар

Gallery
24 27 p1000148 dsc_0867
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031