Ні, пропаганді дитячого алкоголізму !

Інспектором ювенальної превенції Ольгою Охмак проведено профілактичну роботу з продавцями магазинів де здійснюється торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами, щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. 

Роз’яснено правові наслідки передбачені статтею 156 (Порушення правил торгівлі алкогольними і тютюновими виробами) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Наголошено, що штраф доведеться сплатити не лише власникові магазину, а й продавцю, який безпосередньо продав заборонений товар дітям.
Звісно, підліткам подобається відчувати себе дорослими. На їх, хибну, думку саме “заборонені плоди” роблять їх дорослими, самостійними та незалежними. Саме тому необхідно пам’ятати, що не дивлячись на всі фактори ризику і спокус сучасного світу, спосіб життя самих батьків, соціальна свідомість продавців та просто перехожих – це основний приклад підростаючого покоління.
Часто трапляється так, що і батьки не розуміють свого вкладу в ситуацію вживання алкоголю підлітком і звинувачують у всьому його самого. Отож, якщо ваша дитина прийшла додому у п’яному стані, не варто влаштовувати скандал. Але і робити вигляд, що нічого не сталося, теж не варто. Якщо не потрібне медичне втручання то відправте дитину спати, а самі підготуйтеся до розмови вранці. У бесіді не переходьте на особистості та підвищені тони. Просто обговоріть те, що сталося напередодні, з’ясуйте що було вжито, де придбано, і чому сталося так, що дитина не змогла зупинитися вчасно чи взагалі відмовитися від запропонованого алкоголю. Поговоріть на тему “дорослості”, пояснивши, що статус і авторитет не визначаються тим, хто більше вип’є, а сама “дорослість” – це ще й уміння брати на себе відповідальність за власні рішення. Це і вибір між тиском оточення і повагою, перш за все, до себе. Пам’ятайте, що емоційний контакт і постійне відкрите спілкування з дітьми має велике значення для профілактики шкідливих звичок.
Не будьмо осторонь дитячого алкоголізму ! Поміркуйте, збувши сьогодні спирте дитині, не зробивши зауваження продавцю в магазині, під час продажу алкоголю чи тютюнових виробів неповнолітньому, “закривши очі” на те, що дитина прийшла додому у нетверезому стані, що ми матимемо у своєму завтра, завдячуючи цьому “сьогодні” ?

Ольга Бондарчук

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
2 7 17 dsc_0867
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930