Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Історія Черняхівщини Анатолій Мельниченко Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир Благодійність Василь Капустін Волейбол Волонтери Воїни світла Декомунізація День Незалежності України Дзюблик Земляки Конкретні справи Ксаверівка Мистецтво Наші земляки Некраші Новопіль Павло Дзюблик Партія "КОНКРЕТНИХ СПРАВ" Ремонт доріг Рій "Характерники" Сходи сіл Технічний ліцей Троковичі Україна - це МИ ФК "Технічний ліцей" ЧРГО "Україна - це МИ" Черняхів Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівська гімназія Черняхівська селищна рада Черняхівська школа Черняхівський районний будинок культури Юрій Малашевич вибори відпочинок команда КОНКРЕТНИХ СПРАВ місцеве самоврядування новини пожежа поліція районна рада спорт футбол

Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

Обережно! Кліщі!

З початком теплої пори року зростає активність людини у природному середовищі, що збільшує ризик бути покусаним кліщами, у яких сезонна  активність  припадає на квітень-травень та серпень-вересень.Кліщі є переносниками різних захворювань, в тому числі і хвороби Лайма,  яка частіше лишається непоміченою,   оскільки, за даними статистики, лише один з десяти покусаних кліщами, звертається за медичною допомогою.

Хвора  людина  не є  джерелом   інфекції   для   оточуючих.

       Хвороба Лайма (синонім : іксодовий кліщовий бореліоз) – інфекційне природно-вогнищеве захворювання, збудниками якого є спірохети роду Borrelia burgdorferi, а основними переносниками – іксодові кліщі –   чорноногі кліщі з хітиновим хоботком роду Ixodes

Борелії  проникають в шкіру тварини (хворіють коні,  собаки, коти, ВРХ) або  людини  із слиною кліща, активно розмножуються,  потрапляють  у  кров,  а  з нею –  у нирки,  печінку, серце  та  інші  органи,  спричиняючи порушення  серцевої  діяльності,  розлад  функції  нирок,  розвиток  артритів.

В  місці укусу  з’являється еритема   (почервоніння) у вигляді кільця з червоним  обідком – характерна  ознака Хвороби Лайма.

Перша фаза – шкірні прояви.   Інфекція зі слиною паразита проникає у верхню частину епітелію, де за короткий період – всього кілька днів, спірохета досягає статевої зрілості і починає розмножуватися. Личинки поширюються    на сусідні ділянки    шкіри, проникаючи   в підшкірні    шари,    так  на тілі  виникає  мігруюча   еритема.

Безеритемна форма супроводжується дисемінацією спирохет і локалізацією їх у внутрішніх органах людського тіла.

Інкубаційний період хвороби Лайма (час від моменту  зараження до появи клінічних  проявів)  триває від двох до тридцяти днів.

Під час I стадії захворювання з´являється біль, свербіння, набряк у місці присмоктування кліща. Хворі скаржаться на головний біль,  підвищення   температури  тіла до 39-40 оС, загальну слабкість,  нездужання,  нудоту,  збільшення  лімфатичних  вузлів.

Протягом декількох тижнів або місяців без лікування хвороба переходить у II стадію, що пов’язують з розповсюдженням борелій від первинного вогнища в різні органи. У  хворих з’являються ознаки  ураження  нервової  системи,  серця, болі в кістках, м’язах, суглобах.
При III стадії, в терміни від кількох місяців до кількох років від початку захворювання,  відбувається ураження суглобів, нервової системи, шкіри, погіршення слуху. Перебіг захворювання  набуває хронічного характеру.

При появі мігруючої еритеми, незалежно від самопочуття, необхідно негайно звернутися до лікаря – інфекціоніста для призначення   відповідного лікування,  ні в якому разі не  займатися  самолікуванням! Найбільш  ефективним  та  успішним   буде лікування, призначене  протягом 24-48  годин  після  захворювання.

За рівнем захворюваності  і поширеності, важкістю клінічного перебігу  хвороба Лайма є однією з найбільш актуальних проблем сучасної інфекційної патології багатьох країн Північної Америки і Європи.  Природні  осередки  збудника  є  і в  нашій  місцевості.

 Як запобігти зараженню хворобою Лайма.

Кліщі присмоктуються не тільки в умовах відкритої природи: залишаючись  на одязі, на речах, винесених з лісу  чи  під  час сінокосу, вони можуть перейти на людину і через декілька днів після виходу  її з  природнього вогнища.  Крім того, вони можуть бути занесені в житло з букетом квітів, в господарські  будівлі з віниками,  свіжим сіном,  дровами, собакою та іншими тваринами.

З моменту потрапляння кліща на одяг людини до початку кровосмоктання проходить декілька годин. На тілі людини кліщі найчастіше прикріплюються до шкіри волосяної частини потилиці, шиї, в пахових ділянках, в області пупка, в промежині, під лопатками і по ходу хребта, де одяг менш щільно прилягає до поверхні тіла. При цьому його укус і присмоктування до тіла в більшості  випадків  залишаються   непоміченими.

Тож   профілактика   хвороби    –  індивідуальний захист .

Огляд   одягу і відкритих частин тіла під час перебування на природі кожні 2 години. Одяг (сорочки з щільно прилягаючими манжетами  заправлені у штани, штани в шкарпетки, головні убори)  має  бути  світлих тонів, так кліщі  будуть  краще  помітними. Його  варто обробити репелентами – хімічними  засобами,   які відлякують   комах та кліщів (  до  прикладу – ретамід,  діптерол суперспрей, ОФФ, антикліщ, дефі. ), а після  того – випрати.

Вдома необхідно одразу ж змінити  одяг  та  провести ретельний  огляд  шкірних покривів.

Якщо виявили кліща,  який  ще не встиг  присмоктатися  –  видаліть самостійно, знищіть, продезінфікуйте  ранку.  В іншому  випадку –  обов’язково  зверніться  до  травмпункту, де  процедуру  видалення  проведуть  професійно.  В  разі  відсутності  такої  можливості   – зробіть  це  правильно.

Правильно видалити паразита можна одним   зі  способів за допомогою звичайної  грубої нитки. Для цього на комаху накидають щільну петельку і захоплюють його якомога ближче до хоботка, після чого, акуратно, не пошкодивши кліща, в одному  напрямку, крутять нитку,   намагаючись його викрутити.

Переконавшись, що в рані нічого  не  залишилося, обробіть  її  антисептиком  і покажіть  лікарю-інфекціоністу.

При видаленні кліща ні в якому разі не можна:

 1. Заливати кліща олією. Вона не тільки закупорить дихальні отвори і вб’є комаха, але і змусить його відригнути частину висосаної крові в ранку, що значно збільшує ризик зараження інфекцією.
 2. Припікати паразита за допомогою їдких рідин (бензину, нашатирного спирту, оцту)
 3. Намагатися ривком висмикнути кліща – він, швидше за все, розірветься.
 4. Намагатися видалити  комаху або обірваний хоботок брудною голкою   чи іншим гострим предметом.

Пам´ятайте! Несвоєчасна діагностика хвороби Лайма призводить до хронічного перебігу, довготривалої непрацездатності і провокує інвалідизацію.

Відділ охорони здоров’я Брусилівської  селищної  ради

https://brusylivska-gromada.gov.ua/

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Loading...

Залишити коментар

Фізкультура і спорт – один із пріоритетних напрямків роботи народного депутата України Павла Дзюблика. Майданчик для пляжного волейболу на стадіоні «Колос», тренажерне обладнання для Черняхівської дитячо-юнацької спортивної школи вартістю 100 тисяч гривень, тренажери для Головиного, квадроцикли для Черняхівської станції юних техніків – ці проекти вже реалізовано. Настав час для встановлення на Черняхівщині сучасного спортивного майданчика зі штучним покриттям для гри в баскетбол, волейбол, великий теніс. Де йому бути? Вирішувати вам.
Опитування

Оберіть місце встановлення голосуванням до 1 червня:

 • Черняхівський стадіон «Колос» (44%, 34 Голосів)
 • Масив«Хлібодар» (12%, 9 Голосів)
 • Стадіон за колишньою студентською їдальнею (9%, 7 Голосів)
 • Головине (5%, 4 Голосів)
 • Некраші (4%, 3 Голосів)
 • Високе (4%, 3 Голосів)
 • Вільськ (3%, 2 Голосів)
 • Масив «Меліоратор» (3%, 2 Голосів)
 • Андріївка (3%, 2 Голосів)
 • Забріддя (3%, 2 Голосів)
 • Новопіль (3%, 2 Голосів)
 • Селець (3%, 2 Голосів)
 • Селянщина (1%, 1 Голосів)
 • Крученець (1%, 1 Голосів)
 • Горбулів (1%, 1 Голосів)
 • Велика Горбаша (1%, 1 Голосів)
 • Троковичі (1%, 1 Голосів)
 • Бежів (0%, 0 Голосів)
 • Сліпчиці (0%, 0 Голосів)
 • Стирти (0%, 0 Голосів)
 • Федорівка (0%, 0 Голосів)
 • Новосілка (0%, 0 Голосів)
 • Пекарщина (0%, 0 Голосів)
 • Очеретянка (0%, 0 Голосів)
 • Нові Сали (0%, 0 Голосів)
 • Ксаверівка (0%, 0 Голосів)
 • Клітище (0%, 0 Голосів)
 • Іванків (0%, 0 Голосів)
 • Жадьки (0%, 0 Голосів)
 • Дівочки (0%, 0 Голосів)
 • Вишпіль (0%, 0 Голосів)
 • Видибор (0%, 0 Голосів)
 • Зороків (0%, 0 Голосів)

Всього голосів: 77

Loading ... Loading ...
До річниці відкриття черняхівського магазину «Твоя мобілка» стартували акції для покупців аж до новорічно-різдвяних свят. Розпродаж музичних колонок (ціна від 150 грн), іграшок «Антистрес». При покупці смартфона - стартовий пакет «Київстар» з інтернетом у подарунок. При купівлі товару на суму більше 500 грн - навушники в подарунок. І ще багато чого. Завітайте – не баріться.
Випадкове фото
35 dsc09628-4 dsc02544 100_1023
Архів новин
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Курс валют