Павло Дзюблик звернувся до Прем‘єр-міністра України щодо врегулювання земельного питання у Народицькій ОТГ

Народний депутат Павло Дзюблик звернувся до Прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням вирішити питання повернення земель Народицького району Житомирської області до господарського ужитку.Зокрема, під час брифінгу у Верховній Раді України 11 квітня парламентар разом з головою об‘єднаної територіальної громади Анатолієм Леончуком наголосили на необхідності проведення радіологічного обстеження виведених з господарського обігу земель на території вказаної громади та погодженні їх передачі із державної у комунальну власність Народицької ОТГ.

«Сьогодні хотів би звернути увагу на питання, яке вже тривалий час турбує жителів Народицького району та особисто мене. Мова йде про внесення змін до правового режиму розпорядження та використання земель на території Народицької селищної ОТГ – району, територія якого є найбільш постраждалою на Житомирщині внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Так за 4 роки на посаді народного депутата мною були неодноразово проведені круглі столи щодо пошуків варіантів вирішення земельного питання, направлені десятки звернень, сьогодні це на ім’я Прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана, сподіваючись врешті зняти цю проблему з порядку денного. Коротко суть проблеми полягає у тому, що у Народицькому районі, зважаючи на застарілі висновки щодо рівня радіонуклідного забруднення його території, наразі немає можливості законно використовувати землі сільськогосподарського призначення, які втім активно обробляються. Це ж, у свою чергу, не дає змогу ефективно наповнювати бюджет громади та стає на заваді росту її фінансової спроможності загалом», – зазначив Павло Дзюблик.

У свою чергу голова ОТГ розповів, що понад 14 тис. га землі після аварії на ЧАЕС було виведено з господарського обігу із присвоєнням їй статусу радіоактивно забрудненої, хоча 95% цих земель були виведені з господарського використання не за радіологічними критеріями, а виходячи із соціально-економічних умов, що склалися на той час. Окрім того, станом на сьогодні на всій території району відбулося істотне поліпшення радіологічної ситуації внаслідок вжитих контрзаходів та природних процесів. Зважаючи на наукові факти щодо радіологічного стану середовища висвітлених в Національній доповіді України до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи та рішення Національної комісії з радіаційного захисту населення України від 29.03.2013 року №04, є всі підстави вважати, що наразі є доцільним перегляд та скасування вже необґрунтованого обмеження на господарську діяльність населення громади.

Зважаючи на нагальність питання для соціально-економічного розвитку району Павло Дзюблик направив депутатський запит до Прем’єр-міністра України з проханням втрутитися у ситуацію та вжити заходів щодо здійснення радіологічного обстеження земель на території вказаної громади. У разі підтвердження можливості їх виключення зі складу радіоактивних земель нардеп запропонував внести відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 23 липня 1991р. №106 та виключити із додатку №3 населені пункти Народицького району Житомирської області й відповідно до цього забезпечити передачу таких земель із державної у комунальну власність ОТГ.

https://zhitomir.life/

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
2 13 18 p1010265
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031