![27 27](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08319.jpg)
![31 31](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08407.jpg)
![img_6080 img_6080](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_img_6080.jpg)
![20111012-dsc_2805-edit 20111012-dsc_2805-edit](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_20111012-dsc_2805-edit.jpg)
Черняхівщина, як і вся Україна, готується до відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Саме тому педагоги й вихованці будинку дитячої та юнацької творчості розпочинають акцію з виготовлення та розповсюдження пам’ятного знаку «Мак пам’яті». Розпочинають і закликають колективи всіх освітніх закладів району підтримати їх.
Майстер-клас із виготовлення маків провели педагоги Валентина Бачура, Інеса Бондарчук та Галина Пантус. Його мета – не просто навчити робити квіти своїми руками із тканини й паперу, а й ще раз нагадати дітям про роки війни.
Вихованці позашкільного закладу виготовили поки що 50 маків, згодом буде більше. Їх безкоштовно вручатимуть жителям Черняхова на урочистих заходах, які пройдуть 8 та 9 травня.
Нагадуємо, що червоний мак є символом пам’яті жертв Першої та Другої світових воєн у Європі, яка зазнала величезних втрат у боротьбі з нацизмом та фашизмом. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. А тепер червоний мак набуває символічного значення і в Україні, особливо після прийняття Указу Президента про відзначення в Україні 8 травня Дня пам’яті та примирення.
Молодці діти, що роздаватимуть маки всім бажаючим просто так. Бо дехто на цьому вже робить комерцію