«Поліція – рівновіддалена від усіх політичних сил і працює на забезпечення законності виборчого процесу» – Юрій Олійник

На цьому  керівник поліції Житомирщини наголосив 27 серпня під час  прес-конференції, організованої спільно з громадською мережею ОПОРА.  Темою зустрічі було забезпечення законності та правопорядку під час місцевих виборів. Начальник Головного управління Нацполіції області розповів про визначальний принцип роботи правоохоронців у період виборчих баталій – політичну нейтральність та націленість на забезпечення чесності та прозорості процесу:

– Поліція – рівновіддалена від усіх політичних сил. При цьому ми відкриті до діалогу з журналістами,  громадськими організаціями, активістами, іншими громадянами. Важливим є і момент недопущення втягнення поліції у виборчий процес. Крім того, звертаю вашу увагу на необхідність перевіряти інформацію перед її оприлюдненням для уникнення маніпулятивних ситуацій, а такі, безсумніву, будуть.

Працівники поліції стежитимуть за дотриманням правопорядку та виборчого законодавства і під час агітаційного періоду, і під час волевиявлення громадян на виборчих дільницях.

Крім того, очільник ГУНП розповів про налагоджений механізм співпраці з громадською мережею «ОПОРА» у питаннях як фіксації, так і попередження можливих порушень.

Відповідаючи на запитання журналістів Юрій Олійник розповів про визначену законом відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Так, кримінальним діянням вважається:

–    перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії чи діяльності офіційного спостерігача (ст. 157 ККУ);
–    надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або несанкціоноване втручання в роботу Держреєстру виборців (ст.158 ККУ);
–    незаконне використання виборчого бюлетеня, голосування виборцем більше ніж один раз (ст.158-1 ККУ);
–    незаконне знищення виборчої документації (ст.158-2 ККУ);
–    фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, печатки виборчої комісії (ст. 158-3 ККУ);
–    порушення таємниці голосування (ст.159 ККУ);
–    порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації ( ст. 159-1 ККУ);
–    підкуп виборця (ст.160 ККУ).

Адміністративна ж  відповідальність передбачена за порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, за незаконну агітацію, зокрема в «день тиші», за виготовлення агітаційних матеріалів кандидатів (листівки, білборди, друковані ЗМІ) без належного їхнього оформлення тощо.

У свою чергу, координатор громадської мережі ОПОРА у Житомирській області Тарас Чмут розповів журналістам про організацію спостереження за виборчим процесом та механізми виявлення і фіксації порушень:

– Як показала практика попередніх кампаній,  найбільше, до 60%, виявлених фактів, пов’язані з недотриманням нормативних вимог розміщення агітаційних матеріалів. Ще до 20% – це порушення регламенту в роботі комісій різного рівня, у більшості вони не впливають на кінцевий результат і продиктовані або необізнаністю громадян, або намаганням прискорити роботу, але все ж вони не відповідають нормам Закону.

Також Тарас Чмут ознайомив журналістів з календарем перебігу виборчої кампанії та пояснив, чому політична реклама, яка нині заполонила не лише Житомирщину, не може поки розглядатись як агітаційна.

Також спікери прес-конференції відповіли й на інші питання представників мас-медіа, запевнивши, що подібні зустрічі продовжаться й надалі.

 Відділ комунікації поліції Житомирської області 

https://www.npu.gov.ua/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
17 23 32 35
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930