Портрет сучасного учня

Хочу написати про нашого сучасника, вірніше сучасного учня, дитину, у якої ще довга дорога до дорослого життя, і я думаю що вона складеться якнайкраще. Хто він? Це учень 3 класу Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ст., вихованець Черняхівської станції юних техніків Іван Кразьба. Перше знайомство з Іваном відбулося у вересні, коли він прийшов записуватися в гуртки Станції юних техніків. У цей період важливою є спільна праця школи, позашкільних закладів і батьків. У цей час відбувається своєрідний “пік” якісних змін дитини, коли вона природно самостверджується, замислюється над своїм “завтра”. Саме в цей відповідальний період все залежить від того, чи можуть батьки разом із педагогами якомога ближче підійти до дитини, щоб повести у потрібному напрямку розвиток її внутрішніх сил.
Ваня на цей час вже відвідував танцювальний гурток, та прийшов разом із старшою сестричкою п’ятикласницею Валею записатися на гурток «Крою та шиття». Позашкільна педагогіка не допускає будь-якого примусу, побоювання і страху. Навпаки, вона є прихильницею розвитку незалежної думки, розробки системи діалогічних прийомів співтворчості. Отже, дитина може вільно розкрити свій творчий потенціал, показати свої нахили та здібності. Якщо з якоїсь причини певні види занять дитину не захоплюють – це не є чимось поганим чи страшним, можливо, варто спробувати себе у чомусь іншому.
Після перших відвідувань занять у дівочому колективі, Іван почав привертати до себе увагу порушуючи дисципліну… Звернув увагу – запросив відвідати гурток «Початкового технічного моделювання». І тут я зрозумів на скільки важлива праця педагога у формуванні особистості учня. Дитина вражала мене своїм технічним мисленням, коли інші учні ще тільки намагались зрозуміти завдання, Іван, підглядаючи креслення на моєму столі, вже виконував завдання. Відвідуючи гурток протягом місяця він вже намагався вчити інших учнів, як виконувати завдання. Іван має дуже гарну просторову уяву, він у своєму віці дуже гарно розбирається у схемах та кресленнях. Я зрозумів, що зараз на початковому етапі розвитку дитини головне не нашкодити у виборі вподобань, зустрівся із мамою – Лесею Петрівною, та попросив підтримати у виборі Івана.
Іван почав більше відвідувати гурток «Початкового технічного моделювання» за умови, що ми візьмемо участь у районній виставці. І ось вона перша перемога. Але перед нами стояв ще складніший іспит – перемогти в обласній виставці. Всі шкільні канікули Іван готувався до практичної роботи. Робота була складна, протягом двох годин потрібно було виготовити сім об’ємних геометричних фігур за задумом членів журі, крім того потрібно представити достойний експонат та захистити його. Коли журі виставили перші бали, за роботу «Веселий дятлик» у Івана була максимальна кількість – сорок із сорока можливих, Іван по – дитячому почав радіти, підстрибуючи із криками «Ура !!!», чим викликав привітні посмішки колег.
Із другим етапом конкурсу Іван справився достойно, двадцять дев’ять балів із тридцяти можливих. Радості було менше – втома давала про себе знати.
Вийшовши на захист виставочного експонату Іван трохи занервував та втратив один бал, віддаючи абсолютну перемогу учню із міського центру позашкільної освіти м. Житомир, та здобув перше місце в обласній виставці – конкурсі із «Початкового технічного моделювання» у номінації «Динамічна іграшка». Іван відчув повагу та успіх. Крім нагородження грамотою облЦНТТУМ, переможця відмічали у школі, на Новорічних святах Черняхівської СЮТ, вітав народний депутат Павло Дзюблик.
Додам кілька штрихів до портрету мого вихованця. Іван живе у багатодітній родині, крім нього є старший брат Михайло, сестри Оксана, Валентина та наймолодша чотирирічна Маша. Навчається Іван на дев’ять та десять, активний учасник математичного конкурсу «Кенгуру», має багато друзів, любить гратися у комп’ютерні ігри, настільні ігри, хоче займатися малюванням, мріє не по-дитячому «Бути пекарем, щоб смакувати запашні булочки». Любить працювати та допомагати іншим, за це особлива подяка мамі – Лесі Петрівні, та батькові – Валентину Павловичу, за гарне виховання своїх дітей.
Хочу відмітити, що в Івана то перша сходинка до дорослого життя, нехай у його житті будуть тільки перемоги. До речі, Іван вже готується до районного етапу обласних змагань із початкового технічного моделювання, що включають у себе виготовлення діючих моделей та кваліфікаційні запуски. Нових перемог тобі, друже…

Керівник гуртка «Початкове технічне моделювання» Черняхівської станції юних техніків 
В. О. Калініченко

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
13 100_1060 dsc_0195 dsc_0877
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930