![4 4](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_4.jpg)
![dsc083613 dsc083613](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/landscape/thumbs/thumbs_dsc083613.jpg)
![122 122](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/portret-zemlyaka/thumbs/thumbs_122.jpg)
![100_1020 100_1020](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_100_1020.jpg)
9 листопада відзначаємо Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва – тих, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу . Одна з них – завідувачка Ксаверівського будинку культури Світлана Грузинська.
Народилася вона в Ксаверівці. Її батько Леонід Петрович працював ковалем, мама Галина Дем’янівна – різноробочою в колгоспі. У родині виховувалася ще донька Людмила.
У дитинстві Світлана займалася спортом, гарно вчилася і дуже любила співати. Проте мріяла стати бухгалтером. Так і сталося. Працювала за фахом.
Із чоловіком Юрієм Фрідріховичем у шлюбі вже 28 щасливих років. Мають сина Максима й доньку Альону , якими пишаються.
Світлані Леонідівні 5 років тому запропонували роботу завідувачки будинку культури у Ксаверівці, вона погодилась. Робота їй дуже подобається, багато допомагають сільська рада, односельці . Жодне свято в селі не проходить без концертів, які організовує пані Світлана разом із місцевими аматорами сцени. Ксаверівчани люблять пані Світлану, а діти із задоволенням беруть участь у всіх святах.
Світлана Леонідівна показала своє місце роботи. Охайно, чистото, на стінах – стенди з фотографіями місцевих аматорів сцени, світлини зі свят. Ось Державний Прапор України. Зараз готує стенд із фотографіями односельців – учасників АТО.
«Сьогодні, на жаль, стан приміщень клубів поганий. В основному вони побудовані за старими зразками, потрібен капітальний ремонт . Але треба будь-що зберегти заклади культури, адже без них і села не буде»,- ділиться думками Світлана Леонідівна. Зазначає, що треба любити свою роботу, прагнути до кращого, вірити в те, що робиш.
Пані Світлана співає в народному хорі «Жайвір» Черняхівського районного будинку культури . Любить патріотичні пісні про Україну, народні пісні: вони душевні,зачіпають душу». У вільний від роботи час вишиває рушники, ікони бісером або хрестиком.
Світлана Леонідівна ділиться планами на майбутнє : “Незабаром Новий рік, потроху розробляю сценарій свята, вже скоро збиратиму місцевих артистів, роздаватиму ролі, будемо проводити репетиції ” .
Світлана Грузинська є шанованою людиною серед колег та односельців . Вона хороша господиня , любляча дружина й мама. Мріє про мир в Україні і щоб діти та всі рідні були здорові.