Проблемам Черняхова-спільне вирішення

Відбулася чергова сесія Черняхівської селищної ради, у роботі якої взяли участь голова районної ради Іван Бовсунівський та голова райдержадміністрації Олександр Дубенцов.Одним із головних її питань став звіт Черняхівського селищного голови Івана Бабицького, з якого було видно, що за рік зробили таки чимало хороших і потрібних справ.
Проте є ряд проблем, які потребують спільного осмислення і вирішення. Про це говорив на сесії один із лідерів команди Конкретних справ, народний депутат України Верховної Ради минулого скликання Павло Дзюблик. Почав із того, що кошти, виділені ще за його сприяння на ремонт каналізаційної мережі містечка, так і не вдалося освоїти, тому вони повернулися до державного бюджету. На майбутнє потрібні проєкти треба втілювати швидше й мобільніше.
На сесії йшлося і про перспективи розвитку спорту в містечку. Для спорудження омріяного спортивного комплексу в Черняхові з об’єктивних причин залишилося тільки півтора мільйони гривень. Але для старту будівництва підходить. Проте Павло Дзюблик вважає, що споруджувати його треба таки там, де планували – в районі стадіону «Колос». На його думку, не варто добудувати новий спортзал до приміщення Черняхівської спортивної школи, яке знаходиться в плачевному стані через свою давність.
Павло Володимирович також наголосив на необхідності перспективного плану розвитку Черняхова і Новосілки чи, можливо, майбутньої Черняхівської ОТГ. Це потребує коштів, але зробить діяльність нинішніх і майбутніх керівників об’єктивною і послідовною.
Депутат селищної ради Віктор Іваницький підняв болючу проблему несплати за землю. Інвентаризація використання земель на території Черняхівської селищної ради здійснена повністю. Проте платити за землю деяких «злісних неплатильників» так і не вдається примусити. Депутат нагадав про «Вопак», який цього не робив. Його дурну «традицію» перейняв разом із орендованим приміщенням і «Thrash!». Потрібно шукати вихід із ситуації навіть крізь терни в неузгодженостях чинного законодавства.
Павло Дзюблик також звернув увагу і на доцільність придбання грейдера для комунгоспу, що обслуговує містечко. Зазначив, що воно не буде рентабельним, нагадавши, що минулоріч на грейдерування доріг орендованим транспортом селищна рада витратила всього 80 тисяч гривень. Грейдер же коштує близько двох із половиною мільйонів гривень. А зарплатня водієві? А витрати на пальне і запчастини та ремонт? Доцільніше, вважає він, для селища, в якому вже чимало асфальтованих доріг, придбати машину для ямкового ремонту. Сучасна техніка виправдає себе і працюватиме на перспективу.
Нардеп Парламенту минулого скликання вів мову і про традиційний обласний пісенний фестиваль «Козацька воля», який проводиться в Черняхові. Закликав депутатів взяти цей захід під своє крило, виділивши для його фінансування потрібні кошти. Чим ми гірші за Коростень з його фестивалем дерунів? До того ж подібні фестивалі в майбутньому можуть стати прибутковими, оскільки на таких у сусідніх регіонах продаються місця для виїзної торгівлі та громадського харчування.
Сподіватимемося, що керівництво Черняхівської селищної ради і її депутати та члени виконкому дослухаються до всіх цих пропозицій, бо ж спільні справи варто робити разом.

Людмила РАТУШНА

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
7 13 32
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031