Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

П’ята річниця прийняття Закону України «Про пробацію»

У суспільстві існує стереотип, що за злочин необхідно запроторювати у в’язницю. Але покарання колись закінчиться і правопорушник повернеться у суспільство після тривалого спілкування з такими самими злочинцями, без засобів існування, без розуміння, без підтримки.      Широка громадськість не володіє достатньою інформацією про те, що існують покарання без позбавлення волі для правопорушників, які не несуть загрози життю і здоров’ю людей. Ці покарання виконує служба пробації, яка не лише контролює поведінку таких правопорушників, але й допомагає їм зрозуміти і виправити свої помилки. Перспективи запобігання повторних злочинів набагато краще, ніж після тривалого утримання у в’язниці за гроші платників податків!

Необхідне розуміння громадянами зв’язку між розширенням покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та зменшенням повторних злочинів. Це є одним з пріоритетів програми дій Уряду України.

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про пробацію”, що визначив організаційно-правові засади для створення пробації  України.

Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника.

Головна мета пробації – забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення.

Персонал Черняхівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області налічує чотири працівники.

Невід’ємною  частиною успішної діяльності сектору є згуртованість , порядність, готовність прийти на допомогу один одному  та добросовісне ставлення до виконання своїх службових обов’язків персоналу підрозділу.

Пробація – це прогресивний “інструмент” виправлення правопорушників, який працює ефективно лише за умови розуміння та підтримки громади, саме тому Черняхівський сектор пробації тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, громадськими, державними та релігійними організаціями та установами.

Лише протягом 2019 року територіальним підрозділом пробації виконувалися судові рішення стосовно 160 осіб,  засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, відносно 72 осіб, до яких застосоване адміністративне стягнення у виді громадських та суспільно-корисних робіт.

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Loading...

Залишити коментар

Випадкове фото
1 dsc_0195 100_1508 100_1565
Архів новин
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Курс валют