Самогоноваріння, зберігання самогону та його збут заборонені законом!

У стародавні часи до появи на Русі винної регалії винокуріння було суттю самогоноваріння. Даним виробництвом займалися заможні люди виключно для себе, гостей і подарунків. Сама ж «самогонка» була ілюстратором достатку в домі. В той час коли самогоноваріння стає невід׳ємним атрибутом життя людей ставлення держави до самогоноваріння стало жорсткіше. Вже з  80-тих років в СРСР могли притягти до адміністративної, дисциплінарної, кримінальної відповідальності і покупців і продавців самогону. Ті хто був спійманий на самогоноварінні очікував товариський суд за місцем роботи та великий штраф. Передбачено було і більш серйозне покарання – позбавлення волі на строк до 3 років з конфіскацією майна.  Сьогодні в Україні самогоноваріння, його зберігання та збут все ще заборонені. Це передбачено законодавством України:

– стаття 164-16 (Заняття забороненими видами господарської діяльності) Кодексу України про адміністративні правопорушення стаття – тягне за собою накладення штрафу від ста до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

– стаття 176 КУпАП (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів його вироблення)- тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

– стаття 177 КУпАП  (придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення)- тягне за собою накладення штрафу від одного до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

З початку року дільничними офіцерами поліції Черняхівського відділення поліції складено 24 протоколи про адміністративне правопорушення з них 3 – за заняття незаконним видом діяльності, 17 – протоколів за зберігання самогону, 4 протоколи – за придбання самогону.

Прикро, що деякі члени нашого суспільства не усвідомлюють той факт, що збуваючи самогон чи фальсифікат – вони наносять збитки економіці України, сіють проблеми в сім׳ях, підвищують рівень вчинення кримінальних правопорушень на грунті спожитого алкоголю, і просто підривають здоров׳я українців (споживання самогону завдаєте максимальну шкоду серцево-судинній системі, печінці, ниркам, легеням, травній системі, головному мозку та статевим органам), адже не завжди добросовісно дотримуються технологій виготовлення додаючи інші небезпечні хімічні речовини.

 

Старший інспектор сектору превенції Черняхівського відділення поліції Ольга Бондарчук 

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
2 14 18 21
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930