![4 4](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_4.jpg)
![16 16](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc00954.jpg)
![](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/portret-zemlyaka/thumbs/thumbs_.jpg)
![p1000148 p1000148](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_p1000148.jpg)
Міністерство оборони України на свій сторінці в Фейсбуці опублікувало докладні інструкції, які розповідають як себе вести учасникам АТО в тому випадку, якщо їм відмовили у безкоштовному проїзді по посвідченню учасника бойових дій (УБС). Зокрема, в оборонному відомстві зазначили, що учасники АТО, в разі відмови в безкоштовному проїзді на підставі посвідчення УБС, можуть звертатися в поліцію.
«Якщо вам відомо про порушення закону персоналом якийсь автостанції при продажу квитків учасникам АТО, перш ніж звертатися до каси знайдіть хоча б одного свідка. Потім в його присутності поцікавтеся у касира наявністю вільних місць на потрібний вам рейс. І тільки після цього, якщо такі місця є, діставайте посвідчення УБС і просите надати вам безкоштовний квиток », – йдеться в роз’ясненні.
У тому випадку, якщо в касі з яких-небудь причин в цьому відмовлять, учасникам АТО радять викликати адміністрацію автостанції і черговий наряд поліції.
Поліція повинна скласти адміністративний протокол про порушення закону посадовими особами автостанції, який повинні підписати потерпілий і свідок.
«Якщо ви придбали в касі безкоштовний квиток, а водій не пускає вас в салон, робіть те ж, що і в попередньому прикладі. Але поліція в такому випадку повинна скласти вже два протоколи: на водія автобуса і на підприємство, від якого він працює. Попросіть хоча б двох пасажирів бути свідками і підписати протоколи », – повідомили в Міноборони
У разі, якщо водій міського громадського автотранспорту вимагає від учасника бойових плати за проїзд і відмовляється слідувати по маршруту, також рекомендується викликати наряд поліції по телефону 102.
«Порядок ваших подальших дій аналогічний попереднім, або зверніться до управління соціального захисту або в держадміністрацію того району, де з вами так вчинили, зі скаргою», – додали в МОУ.
http://zhzh.info/