Шукаємо патронатні сім’ї

Патронат  над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація  дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сімейний патронат передбачається для дітей, у яких батьки не виконують належним чином свої батьківські обов’язки  з різних причин, для дітей, які страждають від батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні  патронатні сім’ї. Така форма сімейного виховання  є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі. Дитина, що перебувала під патронатом повертається до біологічної сім’ї – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин, або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу.

Хто може бути патронатними вихователями?

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Кандидати у патронатні вихователі подають відповідні документи до соціального закладу  за місцем їх проживання та проходять навчання.

 Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від   потреб   дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини,  але  орієнтовно становить від   1  до  6  місяців.  На   період  перебування    дитини  в  сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати,  які  вона мала до  влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Фінансування сімей патронатних вихователів,  що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною (п’ять мінімальних заробітних плат) та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя (два прожиткових мінімуми), здійснюється за рахунок коштів державного бюджету  в  порядку та за умов, затверджених Постановою  Кабінету Міністрів України від 16 березня  2017 року  №  148.

За більш детальною  інформацією  звертайтеся  до Черняхівського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді (смт.Черняхів, Майдан Рад 1, каб.40, тел.:4-13-83).

 Світлана Дзюблик, директор Черняхівського   районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді

http://chernyakhiv-rda.gov.ua/

 

                            

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
10 29 33 100_1565
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031