Стоматологи Черняхівщини на службі охорони нашого здоров’я

Перемога над власним страхом, яка не так давно була  ознакою  відвідування стоматологічного кабінету, з розвитком нових методів і підходів у цій вельми делікатній галузі  дається нам все легше. І часом єдиним стримуючим фактором, який  зупиняє на шляху до цього лікаря, стає елементарне фінансове питання.

Стародавні “стоматологи” використовували прототип першої бормашини ще 9 тисяч років тому. Таке несподіване відкриття зробили вчені з США та Франції. Дослідивши знайдені в пакистанській провінції Белуджістан останки людей, що жили 7 – 5,5 тисяч років до нашої ери, вони виявили в деяких зубах зроблені за життя майже ідеальні отвори діаметром 1-3 міліметри і завглибшки до 3,5 міліметрів.  Про мистецтво древніх “стоматологів” свідчить і той факт, що в ряді випадків просвердлено важкодоступні корінні зуби, причому, один з отворів знаходився із внутрішнього боку щелеп.

Вся стоматологічна наука спрямована на те, щоб полегшити страждання, постаратися зробити життя людини  комфортнішим і безпечнішим, адже хвороби зубів і ротової порожнини є гарним трампліном для інших, не менш небезпечних хвороб у всьому організмі.

Зараз 95-98% дорослого населення мають запломбовані зуби, і це старанна праця наших стоматологів.

Про це розповів головний лікар Черняхівського ТМО Віталій Ніколайчук.

Він відзначив злагодженість та високий професійний рівень коллективу стоматалогічного відділеня, яким керує завідувачка відділення, досвідчений спеціаліст, лікар – стоматолог І-ї категорії Ірина Поліщук. Гарно зарекомендував себе хірург, лікар-стоматолог І-ї категорії  Юрій  Петровський-Бєлоцький, завжди шикується черга до помічників  лікаря -стоматолога Ігоря Гавича, Олександра Заворотнюка, Сергія Бутрика. Особливою повагою користуються серед клієнтів зубний лікар Олег Новак, помічники лікаря – стоматолога Лідія Атаманчук, Руслан Свірчевський, Юрій Гераймович, нічого поганого неможна сказати і про Ярослава Пилипенка. Звичайно, не обходяться стоматологи без медичних сестер та санітарок, які завжди поруч, вчасно допомагають і забезпечують лікування хворих. Уже багато років своєю відданою працею служать охороні здоров’я Черняхівщини Аліна Турченюк, Антоніна Романчук, Наталя Шлапак та Галина Ванат.

Не пасуть задніх черняхівські стоматологи і в спорті: Олександр Заворотнюк вже не перший рік  сумлінно та відповідально займається спортивною організацією команди Черняхівського ТМО. Фізична культура тут  на високому рівні. Олександр здійснює підготовку команди  до багатьох змагань, прославляє стоматологічне відділеня в спорті також Руслан Свірчевський. Гарно виступають зубні лікарі і в футболі.

Сьогодні стаматалогія переживає складні для себе часи, держава тримає курс не перехід до госпрозрахункової та приватної практики, все менше відчувається бюджетна підтримка.

І навіть у таких складних умовах стоматологічне відділення успішно виконує всі поставлені перед ним завдання, здійснюючи постійне цілодобове ургентне чергування.

Як зазначає Віталій Віталійович, медики забезпечують постійний медичний огляд, диспансеризацію. Стоматалогія – це доволі дорога та затратна медична галузь у матеріальному плані , а тому доводиться йти на додаткове благодійне залучення коштів  клієнтів, що  відображається на якості лікування та наданні послуг,  резюмує головний лікар. 

 

 

 

 

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (4 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

1 коментар to “Стоматологи Черняхівщини на службі охорони нашого здоров’я”

  • Баба Настя says:

    КОЖЕН МЕДИК МОЖЕ СТАТИ ДЕПУТАТОМ, АЛЕ НЕ КОЖЕН ДЕПУТАТ МОЖЕ СТАТИ МЕДИКОМ, – ЮРІЙ ГНОТ

Залишити коментар

Gallery
6 27 img_6080 100_1508
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031