Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Історія Черняхівщини Анатолій Мельниченко Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир Благодійність Василь Капустін Волейбол Волонтери Воїни світла Декомунізація День Незалежності України Дзюблик Земляки Конкретні справи Ксаверівка Мистецтво Наші земляки Некраші Новопіль Павло Дзюблик Партія "КОНКРЕТНИХ СПРАВ" Ремонт доріг Рій "Характерники" Сходи сіл Технічний ліцей Троковичі Україна - це МИ ФК "Технічний ліцей" ЧРГО "Україна - це МИ" Черняхів Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівська гімназія Черняхівська селищна рада Черняхівська школа Черняхівський районний будинок культури Юрій Малашевич вибори відпочинок команда КОНКРЕТНИХ СПРАВ місцеве самоврядування новини пожежа поліція районна рада спорт футбол

Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

Сторінками історії Черняхівщини 12 – 18 серпня

Ймовірно, в серпні в одній із сутичок, що точилися між повстанцями й силами Виговського, загинув Ю. Немирич. Точніше місце його смерті окреслюють на полі між Кобижчею і Свидовцем (тепер Бобровицького р-ну на Чернігівщині). За іншою версією, це сталося під с. Веприком, поблизу Гадяча. Серед польської шляхти кружляли поголоски, що йому було завдано понад 70 поранень і що нападники, знявши з убитого одяг, загорнули тіло в мішковину і вкинули до болота. У серпні 1919 р. війська УНР під командуванням С. Петлюри визволили Черняхів від більшовиків.

Дванадцяте серпня 1923 р. – відбулась одна з найнахабніших акцій більшовиків у районі по «соціалістичній перебудові на селі в в 20-тих роках минулого століття»:  активістами Комітету незаможних селян (КНС) с. Андріївка було прийнято рішення про експропріацію майна місцевих «куркулів» для побудови хати – читальні та прокатної станції. Насправді було здійснено пограбування господарчих будівель та сільгоспінвенаря у господарників. У 48 господарств насильницьким методом вилучено по одному хліву, клуні, хаті, молотарні, борні, соломорізці, млинку, віялці, жатці, сепаратору, плугу, возу тощо.

image

Дванадцяте серпня 1988 р. – колектив черняхівської філії «Полісянки» визнано переможцем соціалістичного змагання серед підприємств області та відзначено грошовою премією у 615 карбованців.

Дванадцяте серпня 1993 р. – відбулося районне спортивне свято до Дня фізкультурника та Дня будівельника, під час якого багаторазовий чемпіон з шахової композиції Микола Кондратюк в одночасній грі на 15 дошках програв лише В. Малашевичу з Черняхова.

Ігор

 

Тринадцяте серпня 1946 р.  – с. Андрієво-німецьке було перейменовано в с.Андріївка.

Чотирнадцяте серпня 1954 р. – в артілях ім. Маленкова, (с. Крученець), ім. Молотова , (с. Забріддя), ім. 19 партз’їзду, (с. Ксаверівка) за успішно проведену здачу м’яса  державі отримали нові автомашини ГАЗ-51.

gaz-93

Чотирнадцяте серпня 1950 р. – на головинському сортоообмінному пункті «Головинсортзерно» колгоспи та артілі району розпочали сортообмін насінневої пшениці. З метою поліпшення врожайності ланів господарства Черняхівщини в достатніх об’ємах придбали новий високоврожайний сорт пшениці «Лютесценс – 9» .

Пятнадцяте серпня 1950 р. – в районі широко розгорнулося соціалістичне змагання за дочасне виконання плану будівництва тваринницьких приміщень. Першість здобула будівельна бригада Бондарчука із зороківської артілі ім. Сталіна. Вона достроково завершила будівництво курятника на 860 курей і закінчила будівництво двох корівників на 152 голів худоби.

kachkarivka_10b

Шістнадцяте серпня 1649 р. – Ю.  Немирич разом із польським королем Я. ІІ Казимиром бере участь в Зборівських переговорах та укладанні Зборівського договору з Богданом Хмельницьким на боці Речі Посполитої. Ю. Немирич у результаті поразки поляків втрачає посаду Київського підкоморія (судді), а Київське воєводство як відомо переходить під контроль Хмельницького.

Шістнадцяте серпня 1852 р. –  в Бежеві народився М. Дашкевич – доктор історичних наук, професор загальної історії літератури, дійсний член Петербурзької Академії Наук (джерело: Чуткий. А. Микола Дашкевич (1858 – 1908) / А. Чуткий. К.: «Темпора», 2008. – 528 с.).

Dashkevych_M

Сімнадцяте серпня 1607 р. – до Люблінського трибуналу знову надійшла справа про поділ маєтків, тепер уже за позовом Івана Єсифовича Немирича. Черняхівська волость складалася з палацу й містечка Черняхова, сіл Отроковичі, Іванків, Стирти, Дівочки,  Осники,  Високе,  Горбаші,  Коритища,  Славів та двору Красносілка. Після тривалої тяганини трибунал усі ці села присудив Стефану Немиричу, який тоді мешкав у Черняхові [  29. Jabłonowski A. Вказ. праця. – T. X. – С. 95, 128, 142 ; ЦДІАК України. – Ф. 11. – Оп. 1. – Спр. 5. – Арк. 119 зв., 161– 161 зв.]

Сімнадцяте серпня 1944 р. –  районна газета «Колгоспник Черняхівщини» №36  повідомила про те, що пасічник Звонар  відродив пасіку в колгоспі імені 12- річчя Жовтня (с. Забріддя). У той час в колгоспі  нараховувалося близько 20 вуликів.

Сімнадцяте серпня 1952р. – газета «Колгоспник Черняхівщини» (№ 67 (3154) повідомила про новий трудовий рекорд комбайнера Зайончківського: за дань цей працівник зібрав 25 гектарів вівса.

Вісімнадцяте серпня 1944 р. – районна газета «Колгоспник Черняхівщини» №37 повідомила на своїх шпальтах про те, що господарства району не справляються з обмолотом та виконанням державного плану хлібоздачі. Річний план молотьби був виконаний у цей час лише на 15%, а хлібоздача на 20%. Також часопис пише про те, що деякі сільські голови ухилялися від сплати військового податку.

Вісімнадцяте серпня 1952 р. – ліквідовано підприємство Черняхівська міжрайзаготконтора «Укрторгплодоовочтрест».

У серпні 1949 р. – в с. Клітищах при артілі ім. Петровського було відкрито медичний пункт. Першим завідуючим медпункту стала Янчевська.

У серпні 1950 р.  три новопольські колгоспи були об’єднанні в одну артіль імені  Шевченка.

У серпні 1951 р. – першим секретарем Черняхівського РК КПУ було обрано депутата Верховної Ради УРСР П. Докіля.

У серпні 1953 р. – на звітно–виборній конференції головою райкому профспілки працівників освіти Черняхівського району обрано П. Новаківського – директора Черняхівської семирічної школи, а Прокопчука В. призначають директором восьмирічної дослідницької школи, на базі якої проводились експериментальні впровадження нових навчальних програм та технологій у навчально – виховний процес.

Матеріал підготував історик-краєзнавець Юрій Малашевич

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити коментар

Випадкове фото
2 24 100_1617 dsc_0869
Архів новин
Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Курс валют