Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Історія Черняхівщини Анатолій Мельниченко Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир Благодійність Василь Капустін Волейбол Волонтери Воїни світла Декомунізація День Незалежності України Дзюблик Земляки Конкретні справи Ксаверівка Мистецтво Наші земляки Некраші Новопіль Павло Дзюблик Партія "КОНКРЕТНИХ СПРАВ" Ремонт доріг Рій "Характерники" Сходи сіл Технічний ліцей Троковичі Україна - це МИ ФК "Технічний ліцей" ЧРГО "Україна - це МИ" Черняхів Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівська гімназія Черняхівська селищна рада Черняхівська школа Черняхівський районний будинок культури Юрій Малашевич вибори відпочинок команда КОНКРЕТНИХ СПРАВ місцеве самоврядування новини пожежа поліція районна рада спорт футбол

Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ ЧЕРНЯХІВЩИНИ – Лютий місяць

01. 02. 1971 – як результат проведення адміністративно – територіальних змін в Українській РСР у 60 – на початку 70 років утворено Салівську сільську раду в складі  Черняхівського району Житомирської області.

02. 02.  1908 – на 56 році свого життя, через тяжку хворобу в м. Києві помер Микола Павлович Дашкевич, наш видатний земляк, відомий в Європі історик – літературознавець, етнограф і фольклорист, голова Історичного товариства ім.. Нестора – Літописця, доктор історичних наук, талановитий вчений, професор кафедри історії західноєвропейської літератури Київського Імператорського Університету Св. Володимира. Буквально за рік до своєї смерті в 1907 році  його було обрано академіком   Петербурзької Академії Наук.

06. 02. 1918 – в Черняхові був встановлений режим австро – німецького контролю (інтервенції), як наслідок останнього в історії Першої світової війни спільного наступу  союзницьких збройних сил «Другого» Німецького Рейху, армії Габсбургів, а також бійців Української Народної  Республіки на позиції російсько – більшовицьких військ, що відбувалось в межах території УНР. Присутність кайзерівців у нашому містечку носила неоднозначний та суперечливий  характер, з одного боку імперська  військова адміністрація генерал – фельдмаршала  Ейхгорна  проводила обтяжливу економічну експропріацію продуктів і товарів, а з іншого виконувала роль гаранта обмеженого співфункціонування з ослабленою вже на той час, законною  української владою, що приречено потерпала від внутрішніх чварів, неефективної  політики та зовнішньої агресії. Слід також додати, що завдяки німцям та австрійцям Київ в той час  було тимчасово звільнено від  «червоної орди» Муравйова відомого в історії як карателя українських студентів під Крутами.

09. 02. 1932 – наш із вами край був тимчасово віднесений до Київської області. Тільки з утворенням в 1937 році Житомирської області, остаточно вже складений  Черняхівський район з центром відповідно в смт Черняхові став її невід’ємною  частиною, що ми маємо і до сьогодні.

18. 02. 1760 – в скарзі дворянина О. Збігнєва Якубовського на дворянина І. М. Пашковського, що було оформлено відповідним актом під назвою Малий Щеніїв вперше в історії зафіксована згадка про сучасні села: Забріддя та Щеніїв як єдиний населений пункт.

19. 02. 1913 – у с. Зорокові народився Юліан Григорович Мовчан.

22. 02. 1926 – було утворено Черняхівську селищну раду як орган місцевого самоврядування (нагадаю про те, що Черняхів став селищем міського типу від 26. 04. 1924). З того часу минуло вже 90 років.

22. 02. 1928 – колонію Черняхів було перейменовано на колонію Нейборн, а колоніє – Черняхівську сільську раду на Нейборнську.

27. 02. 1961 – хутір Щербинський було перейменовано на село Ялинівку.

В лютому 1961 – на базі трьох колгоспів: «Зоря комунізму», «ім. Тельмана» (с. Новосілка) та «За врожай» (с. Андріїв) було утворено насінгосп ім. Сталіна. У даному сільськогосподарському підприємстві в той час нараховувалось: 86 тракторів, 22 зернових комбайнів, 75 вантажних автомобілів, 2,3 тис. голів великої рогатої худоби та понад 3 тис. свиней. Сума чистого річного прибутку господарства становила близько 800 тис. крб. (що рівнялась на той час  близько 1,2 млн. дол. США). В 1962 році  згідно відповідної Постанови  Ради Міністрів господарство було перейменовано на учгосп «Україна». В цей час  очільником Черняхівського району був депутат Верховної Ради Української РСР 2-го скликання( 1947 – 1951рр.)  перший секретар райкому Компартії України Петро Гнатович Докіль, під його керівницвом  була  проведено реформу колгоспів району: з 59 колгоспів створено 23 високогалузевих господарств в 9 з них працювали власні електростанції.

дем

 

 

 

 

 

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Loading...

2 коментарі to “СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ ЧЕРНЯХІВЩИНИ – Лютий місяць”

  • Антоніна says:

    Шановний депутате Юрію Павловичу! Ви робите слушну справу – гортаєте сторінки історії Черняхівщини. Цікаво справді було дізнатись, що в Черняхові був встановлений режим австро – німецького контролю (інтервенції), як наслідок останнього в історії Першої світової війни спільного наступу союзницьких збройних сил «Другого» Німецького Рейху, армії Габсбургів, а також бійців Української Народної Республіки на позиції російсько – більшовицьких військ, що відбувалось в межах території УНР. Ви намагаєтесь вести історичний щоденник, доносити історичні події до жителів на сторінках районки. Але було б ще краще, коли всі Ваші дописи та й виклали в окремій збірці. Реально залишили б пам’ять для нащадків

  • Наташа Куліш says:

    Цікаві факти!!!Варто знати своє минуле!

Залишити коментар

До річниці відкриття черняхівського магазину «Твоя мобілка» стартували акції для покупців аж до новорічно-різдвяних свят. Розпродаж музичних колонок (ціна від 150 грн), іграшок «Антистрес». При покупці смартфона - стартовий пакет «Київстар» з інтернетом у подарунок. При купівлі товару на суму більше 500 грн - навушники в подарунок. І ще багато чого. Завітайте – не баріться.
Випадкове фото
20 33 p1000148 img_6080
Архів новин
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Статистика