![4 4](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_4.jpg)
![16 16](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc00954.jpg)
![](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/portret-zemlyaka/thumbs/thumbs_.jpg)
![p1000148 p1000148](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_p1000148.jpg)
Неоціненний внесок у культуру рідного краю здійснила прекрасна людина і справжній патріот – Василь Федорович Сташук. Великий поет із маленького містечка Брусилова. У своїх поезіях він оспівує рідний край.
Народився 1 січня 1944 року в селі Савлуки на Малинщині. Середню освіту здобув у Великих Кліщах Народицького району, вищу – у Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка.
Працював у колгоспі шляховиком, на будовах Києва, у народицькій, малинській і брусилівській районних газетах, керував районними і міжрайонними об’єднаннями, брусилівським осередком Всеукраїнського товариства імені Івана Огієнка. Лауреат поетичного конкурсу «Дорогами ровесника”.
Нині Василь Федорович живе у Брусилові, очолює міжрайонне літературно-мистецьке об’єднання “Посвіт” імені Івана Огієнка, редагує журнал “Житичі і світ”.
Це людина щирої душі. Василь Федорович не пропускає жодного благодійного вечора, відвідує школи, дитячі садочки лише для того, аби поділитися своїми почуттями до Брусилова. Його вірші вчать, люблять і дуже цінують. Адже як можна не любити слова захоплення Батьківщиною? А скільки шляхетності й ніжності у віршах поета, коли він пише про найінтимніше…
Через хащі відчаю і усі обмови
Припливу до берега вічної любові,
По коліна в радощах, а по груди в крові,
3амордую ласками, зацілую брови.
Довго можна читати ці вірші, адже, як і всі великі поети України, Василь Сташук просто захоплює своїми почуттями і майстерністю. Його вірші дають упевненість, що якщо є такі люди, то Вкраїна житиме вічно.