![4 4](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_4.jpg)
![dsc083613 dsc083613](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/landscape/thumbs/thumbs_dsc083613.jpg)
![122 122](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/portret-zemlyaka/thumbs/thumbs_122.jpg)
![100_1020 100_1020](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_100_1020.jpg)
Як повідомляє сайт Житомирської ОДА, http://oda.zt.gov.ua, голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський разом із директором департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Романом Щебетовим оглянули 15 липня об’єкти, що реконструюються в цьому році за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Серед них – і Високівська гімназія.
У Високівській гімназії наразі виконується такий ряд робіт: термосанація будівлі, покриття новим дахом, встановлення модульної котельні на альтернативному паливі, перехід на світлодіодне освітлення, а також внутрішні роботи.
Вартість всіх робіт складає 4 млн 110,608 тис. грн, де 10% від суми – це кошти громади.
«Більше 50% ремонту вже зроблено, і на перший дзвоник діти прийдуть вже в зовсім іншу будівлю», – зазначив Високівський сільський голова Микола Бардук.
Сергій Машковський наголосив: «Найголовніше – це щоб люди, які тут живуть, були задоволені цими змінами. Дану гімназію ми оглядали минулого року, і те, що ми бачимо сьогодні, – це дві різні будівлі. Не потрібно читати про децентралізацію та розглядати різні таблиці, – сьогодні ми можемо приїхати і побачити реальні результати реформи. Навчальний заклад, який з моменту його побудови жодного разу не ремонтувався, сьогодні виглядає як зразкова європейська школа. Саме для цього потрібно об’єднуватися».
До процесу розподілу коштів громада підійшла відповідально, тому що інфраструктура змінюється абсолютно у всіх селах, а не лише в центрі громади. Всі п’ять населених пунктів, які входять до складу громади, мають повністю нове освітлення на вулицях.
«Ми дуже задоволені об’єднанням наших територій. У бюджеті нашої громади коштів стало більше приблизно в 10 разів, і зараз ми вирішуємо, що нам з ними робити і на що витрачати. Плануємо, окрім гімназії, відремонтувати 3 кілометри дороги у селах Городище та Забріддя», – розповів Микола Бардук.