Як отримати державну допогомогу одиноким особам,які досягли 80-річного віку?

Попри багатий життєвий досвід, відмінні професійні навички та мудрість, якої ще не вистачає підростаючому поколінню, вони одні з тих, хто чи не найбільше потребують захисту та допомоги – люди похилого віку.

В Україні передбачено надання допомоги по догляду за одинокими особами, які досягнули 80-ти років. Одинокою вважається особа, яка не має працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримувати.

☝️ Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, а також державної соціальної допомоги на догляд визначено, що вона призначається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду та одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Підтвердженням належності до категорії осіб, які мають право на таку допомогу, є:
? інформація про відсутність працездатних родичів (незалежно від місця їхнього проживання), зобов’язаних за законом їх утримувати (зазначається у поданій заяві про призначення допомоги на догляд);
? інформація про склад сім’ї (зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги).
Державна соціальна допомога на догляд встановлюється у розмір 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Станом на жовтень розмір допомоги на догляд для вищевказаної категорії осіб становить 684,80грн. (1712,00грн. х 40%).
? Щоб отримати державну допомогу, необхідно подати наступні документи:
? заяву за формою, встановленою Мінсоцполітики (під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України, трудова книжка та довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
? інформацію про склад сім’ї чи про віднесення особи до одиноких осіб, що зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги;
? медичний висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що особа потребує постійного стороннього догляду (видається в лікарні за місцем перебування на обліку у сімейного лікаря чи за місцем перебування на медичному обслуговуванні).
➕ Допомога на догляд виплачуються підприємствами, установами, організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсії (допомоги). За умови одержання пенсії в банківській установі до вище вказаних документів необхідно надати інформацію відповідного банку про рахунок, для перерахування допомоги на догляд чи в заяві зазначити про виплату допомоги на догляд за місцем проживання одержувача допомоги.
✍️ Для призначення соціальної допомоги заява подається заявником особисто, поштою або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
⚠️ Допомога НЕ призначається  особам з інвалідністю, яким відшкодовується витрати на догляд відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також іншим особам за здійснення догляду, за якими виплачується компенсація на догляд, у тому числі призначено соціальні послуги або щомісячна компенсація по догляду за престарілою особою.
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
2 14 25 31
Вересень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30