Яніна Мельник – невтомна трудівниця з Крученця

З давніх-давен жінка була й залишається  вправною трудівницею, берегинею домашнього вогнища і головне – люблячою  матір’ю. Саме такою є жителька села Крученець  Яніна Прокопівна Мельник.

HuB3UGL4NEg

Яніна Прокопівна народилася 23 травня 1941 року в селі Збураш     Брестської області  в багатодітній родині. Її батько Прокіп  Павлович був офіцером, а мати Тетяна Спиридонівна – колгоспницею.

Почалася війна. Маленькій Яніні був лише  місяць, коли її батька забрали на фронт. Матір із дітьми відправили на Україну, в село Ксаверівку. Тут родина жила до 1947 року. Коли батько прийшов із війни,  купили будинок у  Крученці.

Яніна  закінчила чотири класи Крученецької початкової школи, семирічку – в селі Клітище, а одинадцятий клас – у  Новополі.

Були скрутні часи – люди  від зорі до зорі працювали на землі.

Після семирічки дівчина чотири роки трудилася дояркою в колгоспі, далі три роки – свинаркою. Була  ланковою, понад одинадцять років працювала  бригадиром рільничої бригади. Довелось жінці трудитися і в конторі, й у відділі кадрів, і бухгалтером-обліковцем. Ще  три роки збирала молоко від населення. Всього жінка має 43 роки стажу.

Пані Яніна   була депутатом обласної ради трьох скликань. На одній із обласних нарад  у 1964 році жінка познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком – Сергієм Васильовичем. Він працював трактористом. У 1965 році вони одружились, а через рік у подружжя народився син Олександр.

Здавалось, усе було добре, ніщо не віщувало біди. Але саме тоді чоловік покинув дружину з дитиною на руках, і жінці довелося самій виховувати сина. Але Яніна Прокопівна ні про що не жалкує.

За високі врожаї  льону й кукурудзи жінка  має  орден Трудового Червоного Прапора, інші ордени й медалі та безліч грамот і подяк.

Нині вона на заслуженому відпочинку. Живе в Крученці, у батьківській хаті. Має невеличке господарство і добрих сусідів поряд.

Має пані Яніна двоє внуків: Таню й Володю. Займається в основному домашніми справами. Каже, що колись вишивала, а зараз уже не ті роки.

Пишається жінка, що в такий нелегкий для України час її онук Володя захищає рідну землю від ворога.”Коли прийшла звістка, що внука поранено і треба були кошти, – всі односельці відгукнулися на нашу біду і збирали гроші для допомоги. Я хочу всім подякувати за це і побажати міцного здоров’я “,- каже жінка зі сльозами на очах.

Яніна Прокопівна  дякує медичному працівнику Людмилі Євгенівні за чуйне ставлення й допомогу.

“Хочеться щоб усе було добре, щоб люди жили гарно й мирно», – із трепетом каже Яніна Прокопівна.

23 травня Яніні Прокопівні Мельник виповнюється 75 років. Напередодні славного ювілею хочеться побажати жінці міцного здоров’я  і довгих-довгих років життя.

6BJcuteFx8I

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
15 19 100_1507 dsc_0867
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930