Юний лялькар із Черняхова Нікіта Перцев став володарем гран-прі в Європі

Черняхівець Нікіта Перцев став учасником та переможцем конкурсу “Скарб націй – Інтердіамант світу”, який проходив з 14 по 19 квітня у Чехії. Хлопець гідно представив Україну та отримав запрошення від президента фестивалю лялькарів у Чехії на участь у ньому наступного року.

Після поїздки Нікіта охоче погодився поділитися враженнями. Пощастило знайти місце у його щільному графіку гастролей та виступів на телебаченні для невеликої розмови.
До такої високої перемоги Нікіта йшов справді довго: його перша зустріч з ляльками відбулась тоді, коли йому було всього 3 роки і батьки вперше повели Нікіту до Житомирського обласного академічного театру ляльок. Після вистави йому люб’язно дозволили погратися з ляльками. Ця подія дала йому привід певним чином асоціювати себе з Левом Толстим – той теж пам’ятав себе з пелюшок і став автором геніального роману, а мета Нікіти – стати корифеєм професійного українського театру ляльок. Він втілить своє захоплення у майбутній професії: після закінчення школи планує вступити в Харківський інститут ім. І.Котляревського на режисера театру маріонеток.
Перша іграшка, яку виготовив хлопець, – “звір невідомої породи”, як він зазначав, – чи то вовк, чи то кіт. Перші вистави давав у черняхівському дитсадку, у групі «Пізнайко». За літо вдавалось показати 20-30 вистав. Перша професійна вистава відбулася вже у Черняхівському районному будинку культури 15 жовтня 2014 року.
Прага – це не тільки столиця Чехії, а й столиця світового лялькарства. Перед поїздкою юнак цікавився історією цього ремесла конкретно у Чехії. Нікіта говорить, що вражень залишилося дуже багато і вони настільки яскраві та багатогранні, що не вистачить ніякого ораторського та акторського мистецтва, щоб їх описати чи відтворити.
Перший день фестивалю учасники провели в столиці. Сам юний лялькар говорить, що Прага йому чимось нагадує капсулу часу: мощені вулички, прибуткові будинки з мініатюрними магазинчиками, неповторна атмосфера Старої Європи кінця XVIII – початку XIX століття. Причетність до мистецтва маріонеток виявляється у всьому – герби на театрах з ляльками, понад 10 магазинів маріонеток у Празі. Другий день – благодійний концерт. Наступного дня учасники фестивалю мали зустріч із мером міста Подєбради, де безпосередньо і проходив конкурс, генеральну репетицію, фотосесію та відкриття конкурсної програми. Четвертий день – гала-концерт у місті Ліса над Лабем та нагородження учасників. П’ятий день – екскурсія до Відня, столиці Австрії.
Нікіта сказав, що вмістити весь зміст і перебіг поїздки у статті неможливо – потрібно писати цілу книгу, одразу додавши туди і попередні його кроки до лялькарського Олімпу. Загалом, юнак налаштований не зупинятись на досягнутому. Як уже зазначалося, наступного року він знову їде до Чехії. Залишається побажати йому ще більших звершень та перемог.

6kB00k9sfM8 ccNp7l35N5s EDTsXq0adS0 fXdguYxV3lc GE84GN1gVcs KTz55HBE9nM MkkAIUdpqTw ROZxX7czqow UcFUKh6wW3s
Олена Юрченко

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
8 dsc02544 100_1060 100_1508
Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829