![27 27](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08319.jpg)
![31 31](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08407.jpg)
![img_6080 img_6080](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_img_6080.jpg)
![20111012-dsc_2805-edit 20111012-dsc_2805-edit](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_20111012-dsc_2805-edit.jpg)
За зверненням обласної ради народні депутати пропонують перейменувати село Дібрівка Брусилівського району Житомирської області.
Відповідний проект постанови зареєстрований у Верховній Раді 13 квітня, його автори – члени парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування: Сергій Власенко (ВО «Батьківщина»), Микола Федорук (Народний фронт), Сергій Кудлаєнко (Блок Петра Порошенка).
«Житомирська обласна рада звернулась до Верховної Ради України з поданням про перейменування села Дібрівка Брусилівського району Житомирської області на село Дубрівка. Згідно з даними офіційного обліку адміністративно-територіальних одиниць України у Брусилівському районі Житомирської області обліковується населений пункт Дібрівка, який входить до складу Брусилівської селищної об’єднаної територіальної громади. У селі Дібрівка проживає понад 90 осіб. Перейменування села Дібрівка ініційовано його мешканцями у зв’язку з необхідністю повернення історичної назви. Крім того, назва «Дубрівка» переважно використовується на місцевому рівні та зазначається у документах жителів села (паспортах, свідоцтвах про народження тощо)», – йдеться у пояснювальній записці до проекті постанови.
Варто заазначити, що Інститут української мови НАН України підтримує перейменування села Дібрівка на село Дубрівка.
«У післявоєнні часи даний населений пункт мав назву «Дубровка». У «Списку поселень Київської округи» (1926 р.) згадується село Дубрівка. Польські форми XVIII століття – Dombruwka, Dąbrowka також вказують на первісну форму Дубрівка або Дубровка. Назва цього населеного пункту виникла як лексико-семантичне утворення від загального слова «дубрі́вка», зменшене від «дубро́ва» (у значенні – дубовий ліс)», – пояснюють автори проекту.
Питання про перейменування села Дібрівка Брусилівського району Житомирської області підтримане територіальною громадою на загальних зборах, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Яструбеньківською сільською, Брусилівською районною та Житомирською обласною радами.
http://www.zhitomir.info/