Мово моя, ти чарівна зірниця

Із метою розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, з метою пробудження національної гідності та виховання любові до рідної мови, почуття поваги до всього свого, українського, в Новоборівському ЗНЗ-ліцеї було проведено ряд виховних та позакласних заходів. Зокрема, класний керівник 2-А класу Марія Кирилович  спільно зі своїми вихованцями провели виховний захід «Мово моя, ти чарівна зірниця».

Марія Євдокимівна ознайомила учнів з історією походження слов’янської писемності, про формування української мови, згадала також про календар «чорних дат» на шляху до незалежності мови і, звісно, звернула увагу на родоначальника та засновника української мови І. Котляревського та основоположника нової української літературної мови Т. Шевченка.

Відрадно, що дітлахи були одягнені в національний одяг та щиро висловили своє бажання розмовляти рідною мовою та читати твори, написані рідним словом. Школярі залюбки декламували вірші, співали, танцювали.

У ході літературно-музичної композиції учні переконалися, що рідна мова – красива і неповторна. У ній звучить сопілка, шумлять лани, тьохкає соловейко, переливається мамина колискова. Поки жива мова в устах народу, доти живий i народ, сказав свого часу видатний педагог Костянтин Ушинський.

Класний керівник 2-А класу Новоборівського ЗНЗ-ліцею зазначила, що метою заходу було прищепити дітям любов до рідного слова і традицій. Також хотілося розвеселити учнів, щоб у ненав’язливій формі показати красу нашої мови.

  • Ми хочемо, щоб діти продовжували традиції наших предків і не цуралися рідної мови, а любили її та поважали, – говорить вчителька.

Наостанок батьки учнів висловили подяку класному керівнику за гарний урок-свято, адже важливість цього свята важко переоцінити – особливо зараз, коли з боку агресора точиться війна на усіх фронтах – від воєнного до культурного, коли пропаганда нашого східного сусіда б’є рекорди по нахабності та цинічності. Тому зараз такі, здавалося б, прості речі – мова, звичаї, стають і зброєю, і надійним захистом.

3qhkrd4nzgs  bma20k8bsem  n4pjll-2euk  a2clxbvz_3m  xsxh9nhmfzo

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
8 dsc02544 100_1060 100_1508
Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829