У Хорошеві відбулася наукова конференція за програмами ООН зі збереження поліських земель

Протягом п’ятниці, 18 листопада, у конференц-залі Хорошівської райради науковці-аграрії та куратори грантових екологічних проектів ООН ділилися досвідом, пропозиціями з місцевими фермерами та представниками місцевої влади.

“Деградація земель в зоні Полісся та шляхи вирішення цієї проблеми в концепції сталого розвитку сільських територій та громад” – це головна тема науково-практичної конференції. У її вступній частині Олександр Баранівський, колишній міністр аграрної політики (2005-06 рр.), зазначив, що нинішня система орендних земельних відносин призводить до стрімкого зниження якості ґрунтів, оскільки орендарі абсолютно не зацікавлені в їх рекультивації, плановому вапнуванні тощо.

Цю тезу зі свого боку проілюструвала Наталія Цуман – доцент Житомирського агроунівеситету та експерт Програми розвитку ООН. Разом із колегами спеціалістка продемонструвала концепцію вирощування в Житомирській області на дерново-підзолистих ґрунтах таких культур як тмин чорний, розторопша, костриця.

horoshiv-2

“Ситуація, де землі обробляються за інтенсивними технологіями, веде до виродження родючості ґрунту. І це є класичним для багатьох сіл Полісся, – каже пані Наталія. – При цьому реалізація Асоціації з ЄС призведе до стимулювання експорту так званих «нішевих» продуктів. Їх використовуватимуть малі та середні фермерські господарства, яким складно буде конкурувати з великими агрохолдингами у вирощуванні розповсюджених культур”.

Під час презентації самої Програми малих грантів учасникам конференції були продемонстровані десятки проектів, які вже були втілені місцевими громадами в Україні на умовах співфінансування Глобальним екологічним фондом, що покриває до 50% витрат. Це і встановлення вуличного освітлення на сонячних батареях чи котлів на солом’яних пелетах, і допомога в організації ферм із вирощування лікарських рослин тощо. При цьому сума грантових коштів не має перевищувати 50 000 доларів.

На науково-практичному заході свої екологічні проекти представили й селищні та сільські голови Хорошівського району. Стосуються вони очищення русла річки Ірша, створення рекреаційних парків, буріння свердлових у селах, де в криницях зникає вода. Ці проекти відразу взялися на розгляд експертів Глобального екологічного фонду.

“В нинішніх умовах проведення таких заходів та налагодження нових контактів надто важливе. Адже це дає нам бачення можливих напрямків європейського розвитку, які ми плануємо підкріпити поїздкою аграріїв та підприємців нашого району до Литви наприкінці цього року”, – так підсумовує конференцію Віталій Римар – її ініціатор, заступник голови Хорошівської райдержадміністрації.

Із результатами дії Програми розвитку ООН в Україні можна ознайомитися на сайті: http://www.ua.undp.org

horoshiv  horoshiv-1

За матеріалами сайту http://zhitomir.today/

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
15 17 dsc02544 20111012-dsc_2805-edit
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031