Станьте патронатними вихователями!

Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та, поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки, не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас – цю практику давно впровадили у багатьох країнах Європи та в США.

В Україні про це заговорили у благодійній організації «Партнерство кожній дитині”. Вперше започаткували такий експеримент у Київській області. Нині там є вже сім патронатних родин, які надали допомогу 80 дітям. Кожна третя дитина повернулася до своїх батьків, а решта були влаштовані в інші сімейні форми виховання. Зараз цей експеримент поширюється по всій Україні.

Що таке патронатна сім’я?

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Часто трапляються випадки, коли дитину необхідно вилучити із загрозливого для її життя та здоров’я середовища.

Страшно звучить, але цим загрозливим середовищем може стати сім’я, рідні батьки, які в стані алкогольного сп’яніння не здатні подбати та захистити своїх дітей. Загрозлива ситуація може виникнути у будь-який час: у святковий день чи в пізні години доби. Добре, якщо поруч є близькі родичі або сусіди, які готові простягнути руку допомоги дитині. А що робити, коли серед близького оточення немає нікого, хто міг би допомогти? У таких випадках дітей вилучають із сім’ї і влаштовують тимчасово у медичний заклад, після якого вони потрапляють у інтернат.

Функціонування патронатних сімей збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї та зробить процес вилучення менш травматичним. В патронатній сім’ї дитині забезпечуть необхідну підтримку та догляд. В такій сім’ї дитина перебуватиме тимчасово. За цей період соціальні працівники здійснюватимуть ряд необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває рідна сім’я дитини. Якщо в сім’ї налагодиться ситуація, дитина повернеться до біологічних батьків. В іншому випадку буде розглядатися питання про влаштування дитини у прийомну сім’ю

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатний вихователь — це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю(від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їхні життя та стан здоров’я під час перебування.

Сім’я патронатного вихователя — це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Патронатним батькам виплачується грошова винагорода за надані послуги та два прожиткових мінімуми на дитину.

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя становить на місяць п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У період між влаштуванням дітей – півтора прожиткових мінімуми. Також на кожну дитину, влаштовану у патронатну родину, буде надаватися соціальна допомога. Вона залежить від віку дітей. Сума у п’ять прожиткових мінімумів – це буде офіційна зарплата патронатного вихователя. Але, як вже писалося він не має права більше ніде працювати. Варто зазначити, що районним центрам соціальних служб, надається право перевіряти доцільність витрачання грошей, які виділяє держава. Адже грошове забезпечення буде виділятися не з місцевих бюджетів, а з державного.

Запровадження патронатних сімей — це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді. Щоб втілити цю ідею у життя, необхідно знайти людей, які мали б можливість і, головне, бажання спробувати себе у ролі патронатних батьків.

Якщо дана інформація виявилася для вас корисною та цікавою, чи ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, — звертайтеся до Малинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. за адресою: м.Малин, пл. Соборна, 6а,  приміщення Малинської  районної державної адміністрації: Малинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (4 поверх, 401, 403 каб.) тел. 97-4-04, служба у справах дітей райдержадміністрації (2 поверх, 213 каб.)

http://malin-rda.gov.ua/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
3 16 30 33
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930