![27 27](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08319.jpg)
![31 31](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/chernyakhiv/thumbs/thumbs_dsc08407.jpg)
![img_6080 img_6080](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_img_6080.jpg)
![20111012-dsc_2805-edit 20111012-dsc_2805-edit](http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/gallery/peyzazhi/thumbs/thumbs_20111012-dsc_2805-edit.jpg)
Державний комітет статистики заявляє, що Україна посідає перше місце серед Європейських держав за кількістю самогубств – на 100 тисяч осіб у нас припадає 20-22 самогубців. Психологи і соціологи стверджують, що офіційна статистика є не точною, адже вона ґрунтується тільки на явних випадках самогубств, але ще є випадки невдалих спроб покінчити з життям та такі, що не фіксуються.
Психологи виділяють ряд основних мотивів суїцидальної поведінки, серед яких є такі як:
Посилаючись на статистичні данні та заяви психологів, з метою запобігання суїцидальної поведінки серед суб’єктів пробації, 24.07.2017 Радомишльським РВ з питань пробації було проведено профілактичний захід на тему «Суїцид – це не вихід із ситуації». В заході взяли участь 12 осіб засуджених до покарання не пов’язаного з позбавленням волі, серед яких 4 неповнолітніх.
З кожним засудженим було проведено індивідуальну бесіду, метою якої була оцінка ризику можливих суїцидальних намірів та їх запобігання. Кожному учаснику заходу було озвучено позицію релігії щодо самогубства, роз’яснено, що самогубство не є вирішенням проблем людини, що не можна зупинятися на одному полюсі емоцій.
Дане питання і в подальшому планується виноситися на обговорення з іншими особами, які перебувають на обліку у Радомишльському районному відділі з питань пробації.
Начальник Радомишльського РВ з питань пробації Т.В. Нестерчук