У Радомишльському лісгоспі будуть “заманювати” пташок черешнями

У ДП «Радомишльський лісгосп АПК», Житомирщина, вирішили забезпечувати свої потреби власним садивним матеріалом і тепер у кожному лісництві створено окремі розсадники, де вирощуються пагони майбутніх дерев. До того ж, кожне лісництво для себе заготовляє і зберігає насіннєвий резерв.

– Здебільшого, ми вирощуємо саджанці у відкритому ґрунті, щоб вони відразу адаптувалися до місцевих кліматичних умов, – розповідає головний лісничий ДП «Радомишльський лісгосп АПК» Олександр Байба. – І хоча культивуємо традиційні лісові культури: дуб, сосна, береза, все ж вони мають вирости міцними і витривалими до хвороб.

До речі, частка хвойних порід поступово зменшується, їх заміняємо листяними, більш стійкими до кліматичних змін. Наприклад, вільха чорна зараз набирає популярності серед замовників і ми ці насадження збільшили до 15–20%. Береза, дуб, граб, осика теж, як мовиться, присутні у наших лісах, хоча і в менших кількостях.

Плануємо навіть у наступному році вишню і черешню садити й використовувати як своєрідну «буферну зону». Будемо таким чином заманювати в наші ліси більше пташок, тож вони знищуватимуть більше шкідників.

Сьогодні біологічні методи боротьби зі шкідниками стають все дієвішими. Плодові дерева будемо садити не широкими, але довгими рядами. Зрізати їх не доведеться навіть під час рубок догляду та головного користування. Думаю, що таким чином нам вдасться «заохотити» пташок до корисної співпраці проти шкідників лісу, якщо, звичайно, люди (любителі плодів) не будуть заважати. У лісі всі породи дерев мають бути присутні, також мають свої користь і призначення, вони завжди були у наших угіддях, – каже Олександр Байба.

І дійсно, дуже важливо нині зрозуміти роль кожної рослини, дерева чи то комахи і пташки у сучасному лісовому середовищі й не порушувати цей, віками усталений, природний баланс.

https://zhitomir-online.com/

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
9 24 27
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031