Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Історія Черняхівщини Анатолій Мельниченко Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир Благодійність Василь Капустін Волейбол Волонтери Воїни світла Декомунізація День Незалежності України Дзюблик Земляки Конкретні справи Ксаверівка Мистецтво Наші земляки Некраші Новопіль Павло Дзюблик Партія "КОНКРЕТНИХ СПРАВ" Ремонт доріг Рій "Характерники" Сходи сіл Технічний ліцей Троковичі Україна - це МИ ФК "Технічний ліцей" ЧРГО "Україна - це МИ" Черняхів Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівська гімназія Черняхівська селищна рада Черняхівська школа Черняхівський районний будинок культури Юрій Малашевич вибори відпочинок команда КОНКРЕТНИХ СПРАВ місцеве самоврядування новини пожежа поліція районна рада спорт футбол

Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

Світлій Пам’яті Володимира Дворецького

Нещодавно відійшов у засвіти відомий в області борець за справедливість, громадський активіст і патріот України Володимир Дворецький. Народився Володимир Петрович 19 квітня  1945 році в селі Миньківці Андрушівського району сьомою дитиною у багатодітній сім’ї Петра Федоровича Дворецького. 

Предки його батька були шляхтичами і однодворцями, однак Жовтневий переворот в Петрограді  1917 року та переслідування більшовиків поклали край спокійному життю. 1925 року батько одружився. Влада змусила вступити до колгоспу.  У сім` ї його метері  Ганни Іванівни Кондратюк було 11 дітей,

Батько – учасник трьох воєн, мати працювала в колгоспі. Діти допомагали батькам на фермі, у полі, в лісі, але злиденне колгоспне життя примушувало родину самостійно шукати свій шмат хліба.

Закінчивши школу з похвальним листом, він вступив до Українського республіканського сільськогосподарського технікуму, який  1964 року закінчив із відзнакою, став агрономом – плодоовочівником. У 1964 – 1967 роках служив в армії.

1967 року в своєму рідному селі Маньківці працював директором будинку культури.

Збагнувши труднощі сільського життя, коли за важку  працю нічого не платили,  він  вирішив направити свої знання та досвід в русло політичної діяльності  та боротьби за кращу долю селянства. Цьому тоді сприяли відносні подихи волі в суспільстві, хрущовська відлига, розвінчання культу особи Сталіна, грандіозні плани побудови комунізму.

Світогляд його покоління формувався на комуністичних ідеалах соціальної рівності, його покоління свято вірило у здатність КПРС створити справедливий суспільний лад та реалізувати гасло «від кожного – за здібностями, кожному – за потребами».

1967 року був призначений інструктором, а згодом обраний другим, а потім і першим секретарем Черняхівського райкому комсомолу. Згідно зі встановленою тоді традицією, був відповідно обраний депутатом районної ради депутатів трудящих. У 1969 році став членом КПРС. Мав урядові нагороди.

Перед ним стелився утоптаний шлях  партійної кар’єри. Однак він дуже швидко переконався, що надії на демократичні зрушення в суспільстві є ілюзією. Партійний апарат був відірваний від народу . Керівниками райкому визнавався лише принцип, як він влучно казав,  «кожному – по блату».

Володимир Дворецький  вчасно усвідомив, що в партійних виступах та офіційних документах говориться одне, а в щоденному житті відбувається зовсім інше.

Його критична оцінка партійного апарату призвела до конфлікту з партійною верхівкою району та виключення його з лав Комуністичної партії у 1970 році та звільнення з місця роботи.  За таких обставин знайти належну роботу в районному центрі було майже неможливо.

1971 – 1976 роки – Очеретянська восьмирічна школа. Вчитель історії, біології, трудового навчання, хімії, фізичної культури.

У 1972 році, працюючи учителем у сільській школі, він паралельно закінчує Луцький педагогічний інститут, отримує диплом учителя історії. В цей час у ньому зростає переконливість у своїй правоті. Відчувши тягу до реформаторської діяльності в сфері освіти, починає займатись науково-педагогічною роботою. Рецензував пошуково-дослідницькі спроби вчителів історії , готував до видання свою книгу. Як він стверджував, реалізації його планів завадила заборона з боку панівної партії, хоча й мав  позитивні висновки міністерства освіти та низки науковців – практиків.

Черняхівська середня школа -1977–1989 роки – військовий керівник, вчитель історії, географії, основ держави і права

У період 1985 – 1990 років  постійно виступає проти переслідування людей за переконання. Боротьба протягом багатьох років загартувала та навчила його сміливо протистояти будь-якому тискові, змусила зайняти чітку громадську позицію, він завжди намагався відстоювати інтереси людини, не зраджуючи критерії правди та справедливості.

Андріїська середня школа 1989–1991роки. Військовий керівник, вчитель історії, основ держави і права, етики, трудового навчання, фізичної культури.

Працював також керуючим справами ЗАТ і ВАТ “Вібросепаратор” в Житомирі.

З 1991 по 2005 рік Володимир Петрович працював у Житомирському міськвиконкомі на посаді помічника першого заступника міського голови.

З перших спроб демократизації життя в незалежній Україні брав активну участь у всіх політичних акціях, свого часу був обраний заступником голови Громадського фронту Житомирщини «За розбудову самостійної держави України».

1994 року на перших виборах до Парламенту незалежної України балотувався кандидатом у народні депутати  по Баранівському виборчому округу, до якого тоді входив  Черняхівський район. Активно сприяв становленню  козацького руху на Житомирщині.

За своє життя отримав велику багато державних та громадських відзнак і нагород.

Вдовою залишилася дружина  Лідія Петрівна, яка працювала завідуючою  дитячого садка в Черняхові, залишив невтішними  двох синів, дочку та онуків.

Поховали  Володимира Дворецького у Черняхові.

Земля йому пухом, вічний спокій його душі.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (4 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити коментар

Випадкове фото
12 17 25 100_1565
Архів новин
Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Курс валют